Alergie a jak na ně

Co je to alergie?Alergie je nepřiměřená reakce organismu na alergen nebo situaci. Alergie je přecitlivělost. Oslabený imunitní systém nesprávně vyhodnotí Alkalinkasituaci a organismus na tuto situaci neadekvátně zareaguje. Jako když BIS špatně vyhodnotí bezpečnostní rizika útoku. Bezpečnostní složky začnou zběsile kulometem střílet na nesprávného pachatele, až vystřílí všechny náboje a zbaví se rezerv. Ten správný viník jim může uniknout.

 

Co je to alergen

Alergen je nepřítel, kterého musíme poznat, abychom se naučili bránit. Mamánci jsou chráněni před vlivy okolí a neví proč, proti komu a jak se bránit. Špatně vyhodnocují, kdo jim chce pomoct a kdo je ohrožuje. „Nepřítele“ je třeba představovat postupně a po troškách, aby se nevyzrálý organismus nevyděsil, měl čas vyhodnotit, co a v jaké míře má udělat. Někde bude mít silnou pozici, v některé oblasti bude slabší. Nikdo není dokonalý a neumí si poradit se vším.

 

Pravdy našich předků

Naši předkové měli zabudovány znalosti svých předků v příslovích. Pro alergie jsem vybrala: „ Zlatá střední cesta. Všeho moc škodí. Dobrého pomálu. Čistota půl zdraví, špína celé. S vaničkou vylije i dítě.“

 

Výskyt alergie

Pokud není v rodině alergie, je menší pravděpodobnost, že dítě bude alergik. Pokud je jeden z rodičů alergik, tak je 50% pravděpodobnost, že dítě bude alergik. Pokud jsou oba rodiče alergici, tak se pravděpodobnost zvyšuje na 75%. A pokud jsou alergici i prarodiče, tak předali alergický genetický kód dětem i vnoučatům i zelený jíl a zásaditá směs na odkyselení organismuvnoučatům.

 

Projevy alergií

Alergická rýma, astma, ekzém, kopřivka, sluneční alergie, potravinová alergie, alergie na někoho, třeba na šéfa nebo slovní obrat manželky. Alergie může být na nějakou nepříjemnou situaci, která už v minulosti byla, organismus si na ni vzpomněl a tentokrát s ní zatočí…, ovšem třeba k tomu nyní nemá důvod a zbytečně se vyčerpá. Informační alergie-přehlcení informacemi, neumíme přebrat podstatné od nepodstatného, alergická reakce může být úplný útlum a nepřijímání žádných informací. Teplota a zvýšený tlak-alergie na bílý plášť. Astma=alergie na práci. Alergie na včelu, vosu komára (cibule, ocet, nemocnice). Problémy páteře se mohou projektovat jako alergie, dítě při porodu může utrpět újmu, je potřeba fyzioterapeutický zásah.

 

Role psychiky při alergických reakcích

Psychika hraje velkou roli, vyrovnaný člověk lépe vyhodnocuje, necítí se ohrožený, nemusí přehnaně reagovat, ví, kde je jeho silná a slabá stránka. Proto se alergické projevy zhoršují při zvýšené psychické zátěži. Astmatický záchvat se spustí, pokud je člověk pod tlakem, nemůže vydechnout, nemůže se nadechnout, je sevřený, je ve stresu. Rodiče se hádají a rozvádějí, astmatické děcko je „stmeluje“.

Ekzém se zhorší, člověk na sebe potřebuje upozornit, duše se necítí dobře. Kolem ekzematika se točí celá rodina, aby zmírnila vyrážku na kůži, ale nezjišťuje spouštěcí impuls, což může být nespokojenost dušičky.

Po překonaném období velkého stresu dojde ke zlomu, tělo i duše jsou unavené, imunitní systém je oslabený a začne dělat chyby v rozpoznávání a reakcích.

Každý alergik ví, že existují období, kdy je projev mírnější a kdy se zhorší. V některých letech může být tento rozdíl i velmi výrazný.

 

Čínská medicína

Společný okruh plíce-tlusté střevo-kůže

Detoxikace střev uleví plicím a pokožce. Detoxikace plic uleví pokožce a střevu. Detoxikace pokožkou uleví organismu. Francouzský zelený jíl čistí mechanicky Dr.Slim vlákninastřeva. Len nabobtná a zvětší objem stolice, stejně jako vláknina psyllium. Vláknina glukomannan-Dr.Slim je rozpustná, mnohonásobně zvětší objem, snižuje cholesterol a napomáhá hubnutí.

 

Alergie na včely a jiné štípance

Velmi nepříjemné a někdy život ohrožující mohou být píchnutí včely, vosy nebo sršně. Záleží na místě píchnutí, předchozí alergické reakci, věku a kondici postiženého jedince. Při píchnutí v oblasti obličeje je nutná okamžitá lékařská pomoc pro každého. Při píchnutí jinde zmírníte příznaky potíráním místa cibulí nebo octem a chlazením ledem. Doporučuji vypít ¼-1/2 litru silnější Zásadité směsi Mineraly, snižuje zánět, otok a alergickou reakci.

 

Gemmoterapie na alergii

Gemmoterapie na detoxikaci: dub

Uvolňování histaminu, který zhoršuje alergické projevy, tlumí a působí jako detoxikace: bříza a buk

Protizánětlivý účinekčerný rybíz

Játra a ledviny posiluje: rozmarýna, jalovec a žito

Senná rýma: habr

Dechové obtíže, astma: kalina, líska, svída

Ekzémy a kožní projevy: jilm, ořešák, žito, pýr, olše,

Psychika: lípa, fíkovník

 

Protialergické rady

 

Posílení imunity: sport, procházky, plavání, strava, doplňky stravy, spánek (tma, klid, nebát se), režim dne,

Protialergické houby: žampiony, penízovka, hlíva ústřičná

 

Minerální látky: vápník, hořčík, draslík-Zásaditá směs ALKALINKASůl_měsíček

Vitamíny: A. C, D, E,

Stopové prvky: selen, zinek (dýňová semínka), jód ( řasy)

Koupele při ekzémuKoupelová mořská sůl z MM, oves, mléko, jogurt, jíl,

Mazání při ekzému: měsíčková mast, celík, šišák, zelený jíl

Akupresura: 1. Údolí setkání, 2. na vrcholku ucha, plicní na ruce, pod koleny zezadu