Bylinky na imunitu

Imunita je obranyschopnost organismu. To je známé. Jak ale nastavit správnou imunitu v organismu. Chce to rovnováhu. Co imunitu posílí?Šišák bajkalský posiluje imunitu

Imunita je schopnost živého organismu odolávat antigenům, tj. patogenním vlivům z vnějšího i vnitřního prostředí. Antigeny jsou široký pojem zahrnující různé patogenní organismy, viry až po rakovinové buňky. Organismus spustí imunitní reakci. Imunita je tedy odolnost proti nemoci.

  • Vrozená (nespecifická) imunita je první linie obrany vůči infekci pro případ napadení těla. Buňky fagocyty pohltí útočníka a zlikvidují ho. Pokožka a sliznice slouží jako obranné valy, aby nepřátelské vojsko neproniklo do těla. Pokud je vrozená imunita dostatečně bojeschopná, ubrání se organismus před infekcí svými silami.
  • Imunita adaptivní, získaná-specifická nastupuje do boje, pokud se nepřátelská infekce dostane přes první obrannou linii. Adaptivní imunita si pomocí antigenů během několika dní zapamatuje nepřátelské infekční bojovníky a příště daleko rychleji a razantněji proti nim zasáhne.

 

Funkce imunitního systému

Imunitní systém je souhrn mechanismů zajišťujících neporušenost, celistvost organismu tím, že rozpozná cizí nebo vlastní struktury, které se chystají působit destrukčně vůči organismu.

Autoimunita je stav, kdy je organismus poškozován některou ze složek imunitního systému, který reaguje na vlastní antigeny. Autoimunitní choroby takto vyvolané vlastním imunitním systémem jsou např. roztroušená skleróza, revmatoidní artritida, celiakie apod.

Naproti tomu stojí autotolerance. Organismus buď má, nebo nemá, schopnost tolerovat vlastní struktury. Porucha autotolerance je tak vlastně příčinou autoimunity.

Každý orgán má svou určitou ochrannou funkci. Obranyschopnost organismu zajišťují zejména brzlík a lymfatické orgány.Rajčatový_salát_s_cibulkou

Antigen je látka, která navozuje produkci jedné nebo více protilátek.

Vlastní antigeny jsou obvykle imunitním systémem tolerovány, zatímco cizí antigeny jsou odhaleny jako potenciálně nebezpečné a mohou být imunitním systémem napadeny.

 

Co imunitu oslabuje

Stres, kouření, alkohol, nedostatek pohybu, málo pestrá strava, nedostatek minerálů a vitamínů, nedostatek spánku, blbá nálada, nespokojenost v životě, rozvod, ztráta blízkého či ztráta zaměstnání…

 

Co imunitu posiluje

Imunitu organismu posílí všeobecně bylinky. Velmi silně působí výtažky z pupenů stromů, gemmoterapie.Citron240

Bylinka šišák bajkalský bývá považována za velice silný prostředek k posílení imunity s protistresovým účinkem a ochraným účinkem na játra.

Echinacea působí na imunitu, posiluje močový systém, dýchací systém.

Bazalka posvátná, ženšen, eleuterokok, bříza, kopřiva, karkade-ibišek a celá skupina adaptogenů…

 

Vitaminy skupiny B, C, DVitaminy VITAL na imunitu

VITAL B+C komplex

VITAL C 

VITAL D

VITAL IMUN