Jak zrychlit metabolismus

Metabolismus. Odkud se vzal výraz metabolismus? Někdo ho píše jako metabolizmus. Co zrychluje metabolismus. Co zpomaluje metabolismus.pampeliška na játra

Slovo metabolismus pochází z řeckého meta = přes a balló = házím, tedy přehodím, přeměním. Látková přeměna je soubor všech enzymových reakcí, při nichž dochází k přeměně látek a energií v buňkách a v živých organismech. Metabolismus je a) výstavbový proces - anabolismus nebo b) rozkladový proces - katabolismus.

 

Co je metabolismus?

Metabolismus jsou chemické procesy, látková a energetická přeměna, příjem a zpracování živin za účelem vytvoření energie na udržení základních funkcí. Látky, které tak vznikají, jsou metabolity. Metabolismus probíhá bez našeho vědomí. Tento proces probíhá celých 24 hodin denně po celý náš život.

 

Rychlost metabolismu

Rychlost, s jakou probíhají přeměny potravy na energii, se nazývá rychlost metabolismu.

Bazální rychlost metabolismu je energie potřebná na dýchání, krevní oběh, trávení.

 • Fyzická nebo psychická námaha vyžaduje mnohem větší množství přeměněné energie, mluvíme tedy o zrychlení metabolismu.
 • Zpomalení metabolismu je vyvoláno extrémními dietami, nedostatkem fyzické a duševní aktivity, na zpomalení metabolismu má vliv i věk a některá onemocnění.

 

Základní živiny potřebné pro organismus jsou tuky, sacharidy, bílkoviny a nezbytná je voda, minerální látky a vitamíny.

Normální energetický metabolismus je takový metabolismus, který udrží normální váhu a umí tedy přeměnit dodanou potravu na energii a neukládá ji ve formě tuků. Lidé, kteří mají problémy s udržením normální váhy, tedy nemají normální metabolismus.

Tuky se přeměňují na energii tzv. spalováním tuků. Čím více energie spotřebujete, tím více se spálí tuků a cukrů a tím menší tukové zásoby se uloží. Rychlejší metabolismus tedy spotřebuje více energie, tj. spálí více tuků(lipidů) a cukrů(sacharidů).

 

Pomalý metabolismus

 Zpomalený metabolismus je překážkou na cestě ke zhubnutí. Zhubnout tedy nelze, pokud není normální energetický metabolismus. Normální je, nebýt obézní, nemít nadbytečná kila živé váhy.

 

Jak zrychlit metabolismus, aby byl normální?Synefrin_Niacin

 • Káva s kofeinem zvyšuje metabolismus. Káva, ale také silně překyseluje tělo a zatěžuje srdce.  Zásadotvorné minerální látky odkyselují organismus, a tedy ulehčují srdci.
 • Spánek urychlí metabolismu. Lidé, kteří spí méně než 7,5 hodiny, bývají častěji obézní.
 • Věk snižuje metabolismus. Tak se snížením  věku si tedy fakt neporadíme, proto musíme metabolismus zrychlit jinými způsoby.
 • Cvičení zrychluje metabolismus. Doporučuje se 30 sec cvičit a 30 sec odpočívat. S každým desetiletím se údajně snižuje metabolismus o 5%. Bylinářské koštěDoporučení: Přidejte 1 tabletku Synefrin-Niacin, nastolíte normální funkci metabolismu.
 • Metabolismus se zrychlí přidáním zázvoru a chilli papričky do stravy, zrychlí se tím trávení.
 • Zelený čaj zrychluje metabolismus.
 • Alkohol a ponocování zpomalují metabolismus, alkohol a kouření překyselují organismus. Doplňte tekutiny bylinným čajem Bylinářské koště a zásadotvorné minerály Zásaditou směsí Mineraly, pomůžete metabolismu.
 • Pravidelně jezte menší dávky, jinak se tělo přepne do „úsporného“ režimu, metabolismus zleniví, tukové zásoby se usazují, protože se nespalují, jak je jejich přirozenost.
 • Dostatek svalové hmoty spotřebuje dostatek přeměněné stravy na energii. Při úbytku svalové hmoty se usazuje tuk. Stres zvyšuje hladinu kortizolu v krvi, tím dojde k úbytku svalové hmoty a tělo se začne obalovat tukem.
 • Smích zrychluje metabolismus, odbourává stres, odplouvají kyseliny…

 

Další přírodní prostředky na zrychlení metabolismu

Zásaditá směs MINERALYZásaditá směs MINERALY LINIEZásaditá směs MINERALY VITALBylinářské koštěDr.SLIM vláknina glukomannanSynefrin+Niacin