Tělo jako chemická továrna

Naše tělo je chemická továrna.Střevo-chemická továrna, Lidské tělo, Osveta

Továrna může pracovat dobře, špatně, na částečný výkon, energii si brát z rezerv a podobně. Na nás záleží, jakou variantu si zvolíme. Tělo-chemická továrna potřebuje ke své práci vytvoření určitých optimálních podmínek, za jakých může pracovat.

Tyto podmínky vytváříme aktivně převážně stravou a svým životním stylem, pasivně např. životním prostředím, ve kterém se pohybujeme.

Zásaditá směs nastaví optimální podmínky pro činnost organismu.

Aby chemické pochody v tělesné továrně fungovaly tak, jak mají, potřebují ke své práci určité pracovní prostředí.

Ve své podstatě by toto Zasadite_smesi_3_druhyprostředí mělo být acidobazicky=z hlediska kyselin a zásaditých látek vyrovnané. Bohužel, většina chemických továren je překyselená, musí se odkyselit.

Problémy vyvolané překyselením jsou problémy z nedostatku zásadité směsi.

V překyseleném organismu, továrně nemůžou probíhat chemické reakce tak, jak je pro tělo nejlepší. Dochází tak k určitým nedokonalým chemickým reakcím, které se můžou projevovat např. jako záněty, pálení žáhy, celulitida, osteoporóza, žlučníkové nebo ledvinové kameny, dna, revmatismus, alergie, akné, vysoká hladina cholesterolu, tuků, moči, bílkovin, cukru a kdoví, čeho dalšího. Z chemie známe, že kyseliny se neutralizují zásaditými látkami. Součástí zásadité směsi minerálních zásaditých látek, které jsou přímo zodpovědné za rovnováhu v organismu, je vápník, hořčík, sodík a draslík.

K čemu potřebujeme minerální látky?

Organismus potřebuje zásaditou směs minerálních látek především na: 

  1. udržení rovnováhy v organismu-sodík, draslík, hořčík, vápník, fosfor a chlom
  2. stavbu kostí a zubů-vápník, hořčík, fosfor a stopové prvky
  3. správnou činnost enzymů, bílkovin, vitamínů a spoluřízení přeměny látek-zinek, chrom, bor
  4. činnost nervové soustavy-železo, fosfor, bor, chrom, mangan, germanium a dalšíZasadita_smes_Mineraly_Linie

 

Když tělu, naší „chemické továrně“, nedodáme potřebné látky zásaditou směsí, tak nemůže vykonávat činnosti, které od ní požadujeme. Zásaditou směsí je tím myšlena opravdu směs zásadotvorných minerálních látek, které musí být ve správném poměru navzájem a důležitá je také přítomnost tekutiny, bez které by se chemické pochody v těle nemohly odehrávat.

Zásadotvorné minerální látky jsou samozřejmě běžnou součástí přirozené a pestré stravy. Tedy pokud pestře jíme a nevynecháváme zeleninu a vodu. Jenže to má háček. V minulém století bylo v zelenině a ovoci jaksi mnohonásobně více minerálů a vitaminů. Co bylo, to bylo, nyní musíme stravu obohatit o doplňky stravy. 

Tak např. Zásaditá směs minerálních látek MINERALY ve formě sypké směsi rozpustné ve vodě doplní důležité minerály a odkyseluje organismus. V nabídce jsou i směsi obohacené vlákninou a vitaminy skupiny B, tedy Zásaditá směs Mineraly LINIE. A se stejnou základní recepturou i Zásaditá směs VITAL s vitaminy a stopovými prvky. 

Informace o přípravcích vhodných k odkyselení organismu najdete na www.bylinar-karel.cz.