Červený lotosový květ

 
  • 1 z 2
 

Červený lotos je symbolem čistoty srdce, lásky a vášně.  

Dostupnost Vyprodáno
Cena 147,93 Kč bez DPH
179 Kč    
Kód produktu 1635
Kategorie Dárky
 

Červený lotosový květ

Lotos dekorace na 3 skleněných nožičkách.

Lotos je tropická vodní rostlina z čeledi leknínovitých. Semena lotosu mají neobvyklou schopnost udržovat klíčivost během několika stovek až tisícovek let.

Lotosový květ byl a stále je posvátnou květinou a důležitým náboženským symbolem. Nejlepší lidské vlastnosti byly vždy spojované s lotosem. Lotosový květ zachovává čistou a jemně světlou barvu, i když vyrůstá z močálu a bahnité vody. Prorůstá z vody, ale vždy zůstává suchý, vyzařuje čistotu, svěžest a krásu, v tom je uschováno jeho tajemství.

Uctívali ho již staří Egypťané, dodnes je vysoce ceněn v náboženství Indů, kde je stále symbolem krásy a čistoty. V Indii se objevuje také jako významný prvek v moderní architektuře.

Lotosový květ byl podle buddhistických mýtů prvním květem, který se kdy objevil na světě. V buddhismu symbolizuje cestu životem, kterou je třeba ujít  až k osvícení. 

Bílá barva lotosu představuje stav duchovní dokonalosti. Modrý lotos symbolizuje vítězství ducha nad smysly a moudrost vědění.  Růžový lotos je nejkrásnější a nejvzácnější, je určený pro nejvyšší bohy, je tedy spojován se samotným Buddhou, který sedává na lotosovém trůně.

Červený lotos je symbolem čistoty srdce, lásky a vášně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: