Zelený lotosový květ

Zelený lotosový květ v dárkové krabičce. Otočná dekorace. Poslední 1 ks

Skladem
Kód: 1638
155 Kč 128,10 Kč bez DPH

Zelený lotosový květ

 

Lotos je tropická vodní rostlina z čeledi leknínovitých. Semena lotosu mají neobvyklou schopnost udržovat klíčivost během několika stovek až tisícovek let.

Lotosový květ byl a stále je posvátnou květinou a důležitým náboženským symbolem. Nejlepší lidské vlastnosti byly vždy spojované s lotosem. Lotosový květ zachovává čistou a jemně světlou barvu, i když vyrůstá z močálu a bahnité vody. Prorůstá z vody, ale vždy zůstává suchý, vyzařuje čistotu, svěžest a krásu, v tom je uschováno jeho tajemství.

Uctívali ho již staří Egypťané, dodnes je vysoce ceněn v náboženství Indů, kde je stále symbolem krásy a čistoty. V Indii se objevuje také jako významný prvek v moderní architektuře.

Zelená barva je symbol začátku.

Lotosový květ byl podle buddhistických mýtů prvním květem, který se kdy objevil na světě. V buddhismu symbolizuje cestu životem, kterou je třeba ujít  až k osvícení. V budhismu je zobrazován lotosový květ s osmi okvětními lístky. Důležitý je počet osm květů, což představuje jeden ze základních principů buddhismu – osmidílnou cestu.

Cvičenci praktikující jógu znají meditační pozici lotosového květu – padmásanu. 

Lotosový poklad je v dárkové krabičce.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: