Pískavice Řecké seno

Pískavice –Řecké seno –Trigonella foenum-graecum

Lidové názvy –fenergek, fenugrek, pišťavice, pižravice, seněnkaPískavice Trigonella_foenum-graecum_-_Köhler–s_Medizinal-Pflanzen-273

Pískavice Řecké seno pochází ze západní Asie, je to bylina používaná i v čínské medicíně. Pro svůj vysoký obsah minerálů a vitamínů se používá i jako krmivo pro dobytek. Řadí se mezi luštěniny, semena dozrávající v luscích jsou kořením. Egypt, čínská medicína a další asijské země využívají pískavici v této podobě. Mletá semena jsou součástí mnoha koření typu curry. V Egyptě používali semena řeckého sena k balzamování, čínská medicína je zase používá jako součást mnoha léků.

Řecké seno na zvětšení poprsí

Ženy v harémech v Africe a na Středním východě používaly pískavici na zvětšení poprsí a čínská medicína doporučuje pískavici na podporu kojení. Ve středověku i v čínské medicíně to byl lék na játra a ledviny. Pískavice -Řecké seno se používá v případě, že je potřeba doplnit energii, má povzbuzující účinky. Právě čínská medicína, která považuje jídlo za lék, řecké seno umí využít k okořenění potravy.

Pískavice čistí pokožku

Egypťané používali zase pastu z řeckého sena kromě balzamování ještě také k čištění a oživení pokožky egyptských krásek. Pasta dodá kůži energii, povzbudí tvorbu nových kožních buněk, takže vyhlazuje i menší vrásky.

Pískavice harmonizuje hormonální činnost

Kromě kosmetiky se využívá jejího harmonizujícího účinku na hormony, kde se projevuje její komplexní účinky. S pískavicí je možné současně užívat na harmonizaci hormonální činnosti i Tibetský biostimulátor EPAM 12-ženský. Čínská medicína si je vědoma účinků na pohlavní orgány, používala v menším rozsahu řecké seno i pro zabránění nežádoucího početí.

Ochranné účinky pískavicePískavice semena z Wikipedie

Účinky se rozšiřují i do duchovně –duševní oblasti, kde pomáhají lidem, kteří se neumí příliš chránit před okolním světem. Kdo se neumí bránit manipulaci od jiných lidí, je ustrašený, ostýchavý, málo sebevědomý, ten má málo psychické síly. Tento nedostatek se může projevit potížemi na pokožce, která by měla chránit organismus proti vnějším vlivům. Můžou tak vzniknout různé potíže charakteru ekzém, lupénka, akné. Podle čínské medicíny kůže a umění asertivity, umění se bránit, spadá pod prvek kov. Takže když to shrnu, tak při hormonální nerovnováze, nedostatečné ochraně těla projevující se ekzémem či lupenkou, neuměním říct NE, nám může pomoct podle čínské medicíny řecké seno.

Vzhledem k tomu, že čínská medicína začíná léčbu člověka jako celku stravou, tak používání koření typu curry bude nerovnováhu vyrovnávat. Dále čínská i tibetská medicína začínají léčbu pomocí největšího orgánu, kůže, tak obklady také dodají potřebné informace organismu.  Koření harmonizuje hospodaření s hormony, což podle zásad čínské medicíny je velmi důležité, člověk se tím uvede do Sůl_Mrtvé_mořestavu optimální rovnováhy.

Recepty z pískavice

Kožní vyrážky, ekzém, lupenka, akné, vředy na kůži -1 polévkovou lžíci semen usmažte na pánvi, roztlučte nebo umelte a smíchané s 1 polévkovou lžící mandlového oleje naneste na nemocnou kůži. Po 20 ti minutách umyjte a opakujte denně 1 týden.

Pokožku před aplikací pasty z pískavice můžete změkčit koupelí v soli z Mrtvého moře. Stačí 10 minutová koupel.

Při potížích na krku a v krku aplikujte kaši z řeckého sena ve formě obkladu na krk, zabalte a nechejte přes noc působit. Ráno umýt a krk promazat mastným krémem nebo olejem. Odstraňuje boule a vyrovnává hormonální nerovnováhu.

Pískavice pomáhá při léčbě zažívacích potíží, zánětů průdušek, kašli, při infekčních chorobách a na posílení organismu.

Při bolestech v krku a aftech uvařte 1,5 lžičky semen ve ¼ litru vody 10 minut, vylouhujte, pijte 3 x denně.

Lidová pověra

Do vody určené na úklid domu přidejte pískavici a přinese vám to peníze.