Sekvoj obrovská

Sekvoje jsou nejstarší stromy na světě. Podle Paracelsovy nauky o signaturách lze očekávat, že budou mít účinky na dlouhověkost a nemoci stáří. opravdu je to tak, pupeny sekvoje se používají jako geriatrikum pro podporu staršího organismu.

Sekvoj je stálezelený strom se šupinatými listy, je to původní severoamerický strom. Pochází ze západních svahů Sierra Nevady v Kalifornii. Roste kolem pobřeží Sekvojv délce až 3 tisíce kilometrů. V zájmu trvalejší ochrany sekvojů, kterým díky mohutné těžbě hrozilo vykácení, vznikl v 19. století Sequoia National Park. Rozsáhlá těžba sekvojů byla zastavena bohužel až v době, kdy 95% nejstarších stromů světa padlo k zemi. Sekvoj je nejstarší a největší strom naší planety. Jedinci dosahují stáří až 3000 let a výšky až 120 m. Sekvoj je v současnosti vlastně nejvyšší živá záležitost naší planety Země. Roční přírůstek zdravého stromu činí ročně až 2 m. Některé stromy mají šišky jen jednou za 10 let. Nejnižší větve obrovských a starých velikánů rostou až 60 metrů nad zemí.

Sekvoj obrovská-Sequoiadendron giganteum, Sekvojovec obrovský. Sekvoj patří mezi tisovcovité.

 

Sekvoje si žijí vlastním životem

V roce 1996 provedl Steve Sillet první výzkum koruny sekvojů. Zjistil velice zajímavou věc, že v korunách mohutných velikánů probíhá vlastní osamocený život. V koruně stromu je až 225 kg korunové sekvojové půdy, ve které žijí desítky živých organismů od těch neviditelných až např. po mloky. V sekvojové půdě se také dobře daří kapradinám, borůvkám a dalším lesním porostům. Vlhkost ve velmi suché oblasti Kalifornie získávají stromy z mlhy, která se tvoří nad mořem.

 

Léčivé účinky sekvoje

Podle Paracelsovy nauky o analogii můžeme přisoudit sekvoji účinky na organismus týkající se jednoznačně dlouhověkosti a prodloužení aktivního života. Sekvoje ani ve věku 1000 a více tisíc let nevypadají jako zkroucení stařečci. Sekvoje se vysokého věku se dožívají v plné síle, s mohutným kmenem a korunou plnou zelených listí, kterých mívá strom až 1,5 tun. I evropské sekvoje dorůstají až 40 metrů, mají impozantní nezvykle silný a rovný kmen a pyramidální vzrůst.

 

Gemmoterapie-sekvoj

Gemmoterapie je metoda, která využívá léčivých účinků pupenů. Pupenům sekvoje jsou přisuzovány účinky proti chorobám stáří.obrázek sekvoj.

Sekvoj obrovská – sekvoja mamutia – Sequoia gigantea

Typický lék pro použití v geriatrii, geriatrikum je prostředek na prodloužení a zkvalitnění života. Léčí nemoci přisuzované starší generaci, jako např. artrózu, osteoporózu, zpevňuje zlomeniny, příznivě působí na mineralizaci, šlachy a vazy a také na některé typy fibromů.

 

Výtažek z pupenů sekvoje je takový „lék proti stárnutí mužů“. Sekvoj stimuluje žlázy s vnitřním vyměšováním a působí povzbudivě při nedostatku sexuální apetence, působí na hypertrofii prostaty, tzv. prostatismus starších mužů. Sekvoj je lék budoucnosti na dlouhověkost.

Gemmoterapie sekvoj je prostředek k podpoře vzniku nového života. Gemmoterapie sekvoj uvádí do rovnováhy spermatogenezi, což znamená, že zkvalitňuje tvorbu, množství a životaschopnost spermií. Gemmoterapeutikum ze sekvoje se osvědčilo v používání na problémy starší generace s pamětí. Sekvoj má blahodárný účinek na mozek a mozkovou činnost zvláště starších lidí, posiluje intelekt, zpomaluje stárnutí organismu a stimuluje imunitu.

Gemmoterapie sekvoj posílí vitalitu zvláště u starších lidí. Sekvoj je přírodní životabudič, dodávající elán a vitální sílu starší generaci.