Synefrin

Synefrin (symphatol, oxedrin) je účinná látka, alkaloid, přírodního původu, která se nachází v oplodí rostliny Citrus aurantium, což je pomerančovník Synefrin_Niacinhořký. Kromě synefrinu obsahuje oplodí pomerančovníku ještě další látky, jako je n-methyltyramin, tyramin, hordemin a octopamin.

Povolené zdravotní tvrzení pro Pomerančovník hořký, ze kterého pochází synefrin: 

Pomerančovník hořký-metabolismus lipidů, kontrola tělesné hmotnosti, normální funkce dýchacího systému, spánek, relaxace.

Jak působí Synefrin

Synefrin je přírodní látka, která se podobná svými účinky adrenalinu a efedrinu. Synefrin působí na lidský organismus centrálně. Předností synefrinu oproti efedrinu je to, že nemá jeho nežádoucí účinky. Synefrin není látka dopingového charakteru, synefrin byl z dopingové listiny vyjmut. Přípravky obsahující synefrin a patřící do kategorie doplněk stravy jsou tedy určeny i pro sportovce.

 

Účinky Synefrinu

Synefrin se používá hlavně na odbourávání tuků, snižování hmotnosti a zvýšení energie organismu. Synefrin mobilizuje tukové zásoby a podporuje termogenezi. Termogeneze je jev, kdy tělo produkuje teplo i v klidovém stavu a tím odbourává tukové buňky. Takže vlastně dochází ke spalování tuku i v době, kdy se aktivně nepohybujeme.

 

Jak působí Synefrin

Synefrin zvyšuje metabolismus, což souvisí se zvýšeným spalováním energie (kalorií), napomáhá tím redukci tělesné hmotnosti, hubnutí a to odbouráváním tuků. Synefrin napomáhá zvyšování energetického výdeje a redukci přebytečné vody v organismu. Synefrin má mírné stimulační účinky, neměl by se tedy používat před spaním.

 

Synefrin pro sportovce

Synefrin v různých přípravcích znají velmi dobře sportovci, kteří potřebují během poměrně krátké doby snížit výrazně svou tělesnou váhu. Z posiloven známe, že sportovci zvyšují několikanásobně doporučené dávkování a dosahují rychlého úbytku hmotnosti. To samozřejmě nedoporučujeme, ale kulturisti jsou zvláštní skupina lidí, kteří někdy pro svou postavu udělají i nemožné…

 

Pro koho není Synefrin vhodný

Synefrin není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Nevhodné je také jeho užívání při stresu, psychóze, epilepsii, zvýšeném krevním tlaku, problémech se štítnou žlázou, glaukomu, zvětšené prostatě, bolestech hlavy, astmatu.

 

Pro koho je Synefrin vhodný

Tak to je jasné, že pro všechny, kteří nebyli výše jmenováni.  

Naopak vhodné je jeho užívání pro ty, co chtějí podpořit urychlení metabolismu, zvýšit využití energie a spalování tuku, a tím kontrolovat a udržovat svoji hmotnost.

 

Synefrin je hlavní účinnou složkou tablet SYNEFRIN+NIACIN , kde je poměr účinných látek Synefrin 10: Niacin 8.

 

Co je Niacin

Niacin je ve vodě rozpustný vitamín B3nazývá se také vitamín PP, kyselina nikotinová, nebo nikotinamid. Deriváty NIACINU hrají klíčovou roli v energetickém metabolismu buňky. Niacin tedy zesiluje účinky, pokud je společně se synefrinem.

 

Rada na hubnutí

Samozřejmě, že nic není 100 % zaručeno. K snížení nadváhy je vhodné kromě pohybu upravit také stravu. Žádné nesmyslné diety, ale snížit množství cukrů a tuků, zvýšit příjem celozrnných potravin, ovoce a zeleniny.

 

Důležitá je také vláknina. Přidejte např. tobolky Dr.Slim, to je přírodní vláknina glukomannan. Díky ní při doporučeném dávkování a nízkosacharidové dietě dojde ke snížení hmotnosti a cholesterolu.

Při užívání Dr.Slim je třeba dostatečně pít. Jinak nemůže být využito efektu vlákniny, že mohutně nabobtná a zaplní žaludek a střeva, čímž sníží pocit hladu, zlepší množství a kvalitu stolice a zachytí cholesterol.