Zkušenosti a použití Kittlovy masti

Zpočátku, asi v roce 2000, když jsme uváděli Kittlovu mast na trh, tak jsme napjatě a netrpělivě čekali na ohlasy zákazníků a jejich zkušenosti.Kittlova mast a Kittlův_čaj

K čemu se používala, jak působila v době svého vzniku, před zhruba 380-ti lety, to jsme vzdáleně tušili. Bylinář J.A.Zentrich, který prastarou recepturu znovuobjevil a upravil podle dnešních předpisů, také mast dlouhodobě nechával vyrábět v Otrokovické lékárně.

S jejím použitím a na účinky měl samozřejmě jisté množství ohlasů. Ale to bylo jen od desítek či stovek pacientů. Byli jsme zvědavi na ohlasy ve větším měřítku. Naše očekávání se splnilo. „ Probatum est“, které je uvedeno na konci tajemného receptu na Kittlovu mast opravdu potvrzujeme. Znamená to „ Jest to vyzkoušeno“.

Bezkonkurenčně první a velice příznivý ohlas jsme měli od zákazníka, pána tehdy asi 55-ti letého, z Moravského Krumlova. Během 3 dnů od první objednávky si znovu objednal  Kittlovu mast a teď už ne jednu, ale hned několik. Na můj dotaz, jak to, že už jich hned objednává více najednou, mi radostně řekl, že to je první mast, která mu zabrala na bolavá kolena, častou to nemoc prodavačů ve stáncích s novinami. Šíleně tam prý na kolena táhne a to potom „vrže“. Kittlova mast tomuto pánovi i jeho kolegyni okamžitě zabralo a pán noviny prodávající vydržel mazat několik měsíců, během nichž se mu přestala dělat vyrážka na těle, lupy ve vlasech a dokonce již dorůstající vlasy nebyly šedivé, ale měly původní barvu. A to vše mělo původ v mazání obou kolen Kittlovou mastí, nebo-li Kittlovkou, jak jí občas nazýváme.

Jiná naše zákaznice nás kontaktovala se sdělením, že si původně „zámečnickou mast“ prý nechávala dělat její maminka ještě po 2.sv. válce v lékárně snad v Ostravě. Když se tato paní dozvěděla, že se Kittlova mast začala vyrábět profesionálně, tak se rozhodla, že ji také vyzkouší, koneckonců její mamince pomáhala.Jejími účinky byla příjemně překvapená a ze samé radosti nám to zatelefonovala.

Kittlova mast byla úspěšná i v léčbě „tenisového lokte“ jednoho severočeského lesníka Kittla, který prý podle jeho sdělení pochází z rodu Kiitlů. Pro zajímavost, aby vyzkoušel to, co jeho některý z předků vymyslel, objednal si Kittlovu mast. Tento potomek slavného rodu si z Kittlovky dělal na noc zábaly na bolavý loket a potvrzoval nám telefonicky výborné účinky masti.

Velkou radost mi udělal také dopis naší zákaznice, z něhož si dovolím citovat : „Mockrát vám děkuji, že vyrábíte Kittlovu mast. Díky Kittlově masti můžu chodit a nebolí mě kyčle. Nemohla jsem od bolesti ani spát. Díky“...

Kittlovu mast používají i lidé, kteří mají problémy s ekzémem nebo lupenkou. Tam je potřeba vyzkoušet na kousku postižené kůže, jak mast působí, jestli není na bolavou pokožku příliš agresivní. Někomu z tohoto důvodu nevyhovuje, ale někomu naopak po prvním namazání přináší okamžitou úlevu.Prostě jsme každý jinačí...

Kittlova mast pomáhá i některým nešťastníkům, kteří mají nemoc zvanou růžovka. U této nemoci se traduje, že na ni nic nepomáhá. Přesto se někteří nemocní rozhodli Kittlovu mast vyzkoušet, a ejhle, stal se zázrak, někomu to pomohlo...

Kittlova mast je vhodná také pro aplikaci na pokožku, která je postižena plísní, což mohou být třeba nohy a nehty na nohou. Bylinář Zentrich doporučuje nasypat do ponožek síru a celý den v nich chodit. Síra je účinná mimo jiné jako antiseptikum. Od těch dob, co máme k dispozici Kittlovu mast, nemusíme ničit ponožky sírou, stačí si mastí nohy řádně promazat a nechat působit.

Mezi námi je také množství lidí, kteří mají akné.  V mnoha případech při pravidelné aplikaci se projevy akné zmírní až úplně zmizí. U všech problémů, které se objevují na pokožce doporučujeme pití detoxikačního čistícího čaje. Nejlépe je spojit Kittlův čistící čaj a Kittlovu mast.

O Kittlově masti je známo, že léčila všechno, co pocházelo od špatné krve. A „špatná“ krev způsobuje, že pokožka je také „špatná“.

Kittlovu mast mám ráda také z toho důvodu, že se vždycky k něčemu a někomu hodí. Pacienti, kteří navštěvují kožní oddělení, většinou dostanou a zaplatí masti, které, když jim nepomohou, tak je můžou jako nepotřebné vyhodit.

Kittlova mast je v tom jiná, je unikátní. V každé rodině zabere aspoň na něco. Když to není dceřin ekzém nebo lupenka, tak to bude synovo akné, dědečkova růžovka, tatínkova plíseň na nohou, maminčiny namožené šlachy z práce na zahrádce, babiččiny kosti a klouby „celého člověka“, tetin revmatismus a bratrancova dna. To by bylo, aby v některé rodině neměl nikdo žádné zdravotní potíže. Takovou rodinu neznám.

Proto je Kittlovu mast vhodné vyzkoušet. Přestože má tak výborné účinky, tak není pro každého vhodná.

Kdyby fungovala na všechny potíže a všem, tak má Nobelovu cenu. Tu ovšem zatím nemá. Protože má tak široký okruh působení, tak ji nazýváme také Univerzální Kittlova mast na klouby, páteř a pokožku.