Bylinky na atopický ekzém

Atopický ekzém a ekzém je velmi nepříjemná zdravotní záležitost, kterou bohužel v posledních desetiletích trpí stále více obyvatelstva. Nejvíce postiženou skupinou jsou děti, které právě atopickým ekzémem nejvíce trpí. Malé děcko nechápe, že se nesmí škrábat, že se mu do rozškrábaného místa Kittlova mast na ekzém a lupénkumůže dostat infekce a bude to ještě více bolet. Babské rady na zmírnění svědění doporučují používat přísady do koupele.

 Koupele při atopickém ekzému

  • koupel v solamylu – bramborové moučce 3-5 lžic na vanu rozmíchat ve studené vodě a nalít do vany
  • koupel ve šťávě z nastrouhaných brambor (obsahují přírodní škrob)
  • koupel v otrubách – otruby povařit, nechat vychladnout, scedit a dát do vany
  • koupel v ovesných vločkách -5 lžic vloček zalít horkou vodou, nechat stát a potom rozmixovat a nalít do vany
  • koupel v jílové vodě 
  • koupel s olejem – pár kapek rozmíchat v trošce mléka
  • koupel v bylinném čaji - čajová směs bylináře Zentricha  - Dermozen-kožní vnější, spařit, louhovat, nalít
  • koupel v pravém černém čaji – silný černý čaj nalít po vylouhování do vany (mírní i spáleniny)
  • koupel v ořechovém listí
  • koupel v mléčné vodě  - ¼ litru plnotučného mléka nalít do vany

 

Základní pravidlo ošetření ekzému

Obvykle je potřeba červené fleky vysušit v koupeli např. s přídavkem mořské soli nebo jílu. Zelný_jíl_a_tobolky

Suché fleky po koupeli je potřeba promastit – modrá Indulona, kosmetická vazelína, olej olivový, olej měsíčkový, mast vlaštovičník s měsíčkem urychluje hojení, . Některým lidem s atopickým ekzémem pomáhá Kittlova mast.

Vnitřně na zmírnění nepřiměřených alergických projevů.

Bylinky s protialergickým účinkem

 

používané vnitřně ve formě tinktury, výtažku z pupenů – gemmoterapie Černý rybíz + gemoterapie Kalina tušalaj.

Jestliže ekzém svědí, tak na zklidnění pokožky (a nervů) – gemmoterapie Lípa. Gemmoterapie není návyková!  Gemmoterapie nemá nežádoucí vedlejší účinky. Gemmoterapie se může kombinovat s jinou medicínou, ať už je to klasická medicína nebo alternativní medicína, kam můžeme zařadit např. i léčbu bylinkami.

Za vyzkoušení stojí i metody Tibetské medicíny EPAM. Gemmoterapii  můžete dávat i dětem(pokud se rozhodnete), gemmoterapie je šetrnější než chemické léky. Gemmoterapie nemá tlumící účinky na organismus jako protialergické léky. Gemmoterapie hledá cestu k původci alergie.

Vnitřně užívaná lžíce šťávy z čerstvě nastrouhaných brambor ( 3-5 x denně) neutralizuje kyselé prostředí v organismu tak, aby se zmírnily svědivé projevy na kůži.

Jak ve střevě, tak na kůžiGemmoterapie Černý rybíz

Francouzský zelený jíl na pročištění střev pomáhá tak, že neutralizuje nadměrnou kyselost organismu, která je spolu zodpovědná za alergické reakce. Podle pravidel čínské medicíny všechno, co se projevuje negativně na kůži, má svůj původ ve střevě. To znamená, když není dostatečně pročištěné střevo, tak není dostatečně silná imunita.  Stejně tak lze vysvětlit, že když není dostatečně čisté střevo, tak po ekzému podle čínské medicíny nastoupí další projev související s oblastí střevo-kůže-plíce.

Pak „náhle“ člověk dostane astma...Dnes už tuto skutečnost zná i naše západní medicína, ta ale pro tento jev nemá vysvětlení, jako má čínská medicína , která různé souvislosti zkoumá několik tisíc let. Doporučujeme tedy při zhoršení ekzematických projevů pro větší děti 3 x denně 1 tobolku Francouzského zeleného jílu a pro dospělé 3 x denně 2-3 tobolky Francouzského zeleného jílu. Vhodné je v rámci prevence 2-4 x ročně provést ucelenou detoxikační kúru ze zeleného jílu v trvání 3 týdnů.

Výborným pomocníkem při snižování potíží s alergickou reakcí je prostředek tibetské medicíny-Tibetský biostimulátor EPAM 11-imunita. Tento bylinný komplex působí přímo na buňky tak, aby se uvedly do „normálu“. A normál není zrovna usilovné drbání svědivých projevů. Tyto projevy by se mohly zlepšit i díky tomu, že EPAM 11 nastoluje acidobazickou rovnováhu v organismu.