Bylinky na hemoroidy a křečové žíly

Hemeroidy a křečové žíly jedno jsou.

Hemoroidy neboli hemeroidy jsou řitní městky. Hemoroidy se rozlišují na vnitřní nebo vnější. Vnitřní hemoroidy mohou krvácet a vyhřeznout do řitního otvoru, vnější hemoroidy se mohou zase zanítit a bolet. Dříve se hemoroidy nazývaly „zlatá žíla“. Jsou to vlastně křečové žíly umístěné na „neslušném místě“. Hemeroidy a křečové žíly mají stejného původce: nedostatečnou pevnost žilních stěn. Proto i pomoc bude stejná.

Co pomůže při hemoroidech?

V první řadě při potížích s hemoroidy si pomůžeme úpravou stravy tak, aby stolice byla pravidelná a měkká. K tomu poslouží třeba snídaně z ovesných vloček doplněná otrubami. Během dne doporučujeme sníst 1-2 polévkové lžíce lněných semínek vydatně zapitých vodou. Semena je možno dát i do jogurtu nebo nasypat do některého jídla. Stolici změkčuje a tím usnadňuje vylučování přírodní produkt zvaný glukomannan, což je rozpustná vláknina. Zkuste tobolky Dr.Slim. Pokud budete užívat 3 x denně 2 tobolky důkladně zapité vodou, tak se dočkáte příjemnějšího vylučování i úpravy tělesné hmotnosti a snížení cholesterolu.

 

K léčbě přispívá i pití Francouzského zeleného jílu rozmíchaného ve vodě s pár kapkami čerstvé citronové šťávy. Tato kombinace zeleného jílu a citronu důkladně pročistí střeva. Po stolici je potřeba konečník umýt a případně namazat mastí. Můžete např. použít Tibetský balzám s mumiem, jehličnany a jinanem. Zevně můžeme aplikovat i jílový obklad, do kterého přimícháme trochu koncentrovaného odvaru z dubové kůry a celou oblast překryjeme gázou nebo použijeme vložky

Byliny na hemoroidy

Při bolestivých hemeroidech pomáhají sedací koupele v koupeli ze směsi bylin nebo v lázni z dubové kůry. Koupele z bylin zklidňují, stahují, desinfikují a pomáhají od bolesti.

Vnitřně doporučujeme bylinný čaj bylináře Zentricha Cevozen- cévní, který působí na zpevnění stěn zesláblých cév. Bylinný čaj můžeme střídat s bylinnou směsí Asclerin- protisklerotický čaj. Sklerotizací – kornatěním cév všechno začíná. Pokud dáváte přednost nálevovým sáčkům, zkuste Tibetskou bylinou směs na Cévy a cholesterol. Čaje je vhodné střídat.

Gemmoterapie na hemoroidy a křečové žíly

 

Nezbytně nutné bylinky na křečové žíly a hemeroidy jsou kaštan, jeřáb oskeruše, jírovec, olše a svída.

Velice účinnou a jednoduchou formou užívání je gemmopreparát. Gemmoterapeutika jsou bylinné výtažky z pupenů těchto bylin, říká se jim gemmoterapie, léčba pupeny stromů.

Gemmoterapie – Kaštan zlepšuje žilní a lymfatický oběh, pročišťuje lymfatický (mízní) systém, čímž pomáhá při napuchlých nohách a rukách a odstraňuje pocit tíže.

Gemmoterapie – Jeřáb oskeruše odkrvuje opuchlé nohy a zvyšuje prokrvení končetin, čímž pomáhá při studených končetinách a hlavně posiluje cévní stěny a příznivě ovlivňuje žilní systém.

Gemmoterapie – Jírovec maďal účinkuje při potížích s krevním oběhem ( křečových žilách, hemeroidech a při městnání krve), zdokonaluje periferní prokrvení, používá se při studených nohách a rukách a předchází pocitu těžkých nohou. Jírovec napravuje kvalitu cévních stěn.

Gemmoterapie - Olše  má výrazné protizánětlivé účinky – na zánět věnčitých tepen, žilní trombóza, cévní křeče, infarkt, zánět okolí žil, zánět žil, zlepšuje krevní oběh v mozku.

Gemmoterapie –Svída má blahodárné účinky na oběhový systém. Je to lék na srdce, na poruchy srdce, zánět tepen, prevence infarktu, trombotický zánět věnčitých tepen, prevence odumírání tkání. Každý kuřák by si měl preventivně udělat kúru ze svídy, která zlepšuje zvláště méně prokrvené dolní končetiny, kde může právě vzniknout zánět žil.

Gemmoterapie - Bříza pročistí organismus od usazenin a stimuluje játra, ledviny, slinivku a slezinu.

Ke zlepšení žilního systému lze použít také přípravek Tibetský biostimulátor EPAM 36.