Bylinky na stres

Mezi bylinky na stres patří např. ženšen, maralí kořen, šišák, lípa, mučenka, meduňka, máta, dobromysl, kozlík a další. Nejlepší jsou bylinkové čaje ze směsi bylinek.Organismus vystavený stresu je náchylnější na spuštění nemoci. Stres způsobuje překyselení organismu.

 

Zasadite_smesi_3_druhy

Zásaditá směs MINERALY na stres

 

Na neutralizaci nadměrné kyselosti, to je na odkyselení překyseleného organismu a doplnění důležitých zásaditých minerálních látek v těle, doporučujeme pitný režim, kdy použijeme zásadotvorný minerální nápoj MINERALY.

 

Gemmoterapie na stres

 

Na zklidnění  psychiky používáme lípu ve formě bylinné tinktury gemmoterapie Lípa. Gemmoterapeutikum z lípy pracuje na psychické úrovni tak, že změní náš názor na to, co považujeme za problém. Tím se řešení problému zjednoduší, stres na nás již nepůsobí tak hodně negativně.

 

Léčivé vlastnosti lípy

výtažku z pupenů: Uklidňující účinek, nespavost, prostředek proti neurózám, detoxikace organismu, napomáhá zhubnutí, žaludeční katar, spazmodická kolitida. Na gemmoterapii lípu dobře reagují i vystresované děti.

 

Další z řady gemmoterapie na stres je fíkovník. Gemmoterapie Fíkovník harmonizuje psychiku do hlubokých vrstev, zároveň příznivě působí na všechny potíže lípa2spojené s trávením.

 

Všichni to přece známe, znaly to i naši předci i tisíciletá čínská medicína. Kdo není psychicky vyrovnaný, tak špatně a těžko tráví, jídlo mu leží v žaludku a živiny se nevyužijí ku prospěchu organismu.

 

Léčivé vlastnosti gemmoterapie fíkovník

Polyartritida u dospívajících, ateroskleróza, chudokrevnost s nedostatkem železa, potíže spojené s trombózou. Vstřebávání intra-lebečních krevních podlitin, bušení srdce. Erozivní gastritida, chronický žaludeční katar, porucha polykání, vyhřeznutí bránice, problémy s nadváhou, kolitida, opakovaný gastroduodenální vřed, sklony k bulimii.

 

Fíkovník upravuje chuť k jídlu, hyper/hypochlorydrie. Vyčerpanost, regulace kůry mezimozku, úzkost, anxiolytikum, vnitřní stres, vnější stres, spazmofilie, bolest lícního nervu, depresivní stavy, neurosensoriální rovnováha. Neurosedativum, psychosomatické choroby, existenční deprese, poúrazová fokální epilepsie. Bolesti hlavy, bradavice, odumírání tkáně.

 

Výše uvedené jsem si nevymyslela, ale vycházím ze zkušeností bylináře Zentricha, shrnutých v knize Gemmoterapie,

přírodní léčba výtažky z pGemmo_RAupenů a zahraniční informace o gemmoterapii čerpám z „Velké knihy gemmoterapie“od Philippe Andrianne.

 

Informace o překyselení organismu si ověřuju v knize: Robert S. Morse Zázračná detoxikace

 

Obě knihy doporučuji k přečtení, je to zdroj velmi zajímavých informací.

Bylinářka Hanka