Jak na jarní únavu

Jarní únava je příznak toho, že se v organismu něco děje. 

Jak se jarní únava projevujeI medvědi mají jarní únavu

Jarní únavu pocítí ten, jehož organismus není v rovnováze. V rovnováze je, pokud organismus není překyselený. Překyselení organismu a jarní únava mají tedy společný základ.

 

Projevuje se to jako: náchylnost k nemoci, chřipka, časté virózy, rýma, kašel, angína. Překyselení způsobuje také bolesti kloubů, zablokování zad, krční páteře, natažené svaly, alergie, ekzémy, průjem a zácpu, špatný spánek a nesoustředěnost, špatnou paměť, výkyvy nálad, vztek, deprese, bolest hlavy, otoky, celulitidu, povadlou pokožku, přírůstky váhy, únavu, opary, záněty…

 

Co jarní únavu způsobuje

Vyčerpání, nedostatek sluníčka, málo pohybu, stres fyzický i ten psychický, strach, nedostatek vitamínů a minerálů, nedostatek odpočinku, nevyrovnaná a nesprávně volená strava, povánoční diety, cukr, maso, málo zeleniny, kouření, alkohol-jeden bujarý večírek naruší minerální hospodářství až na 1 měsíc, chřipka, viróza, 

 

  •    Únava fyzická-po fyzické práci svalů se vytvoří kyselina mléčná, být kyselý, to bolí
  •    Únava duševní-pocit vyčerpání, ztráta koncentrace, zhoršení paměti nebo ospalost
  •    Kombinovaná- až únavový syndrom
  •    Únava jako projev onemocnění-jaterní nemoci, po operaci, zánět, přetěžování

 Kde je všechno v pořádku, nejsou nějaké nerovnováhy, tam se nemoc a únava neprojeví.

 

Jak vyzrát na jarní únavu

Překyselení organismu je nerovnováha mezi kyselinami a zásaditými minerálními látkami.

Na odkyselení organismu působí pozitivněVýlety do přírody

  • Úprava životosprávy
  • Procházky a intenzivní dýchání
  • Cvičení
  • Vyvážená strava
  • Omezení kouření a alkoholu
  • Přiměřený pitný režim

Do stravy je vhodné zařadit vitamíny A, C, B, D a E, jód, zinek a selen, jarní zelené bylinky kopřivu, podběl, pampelišku, jarní výhonky, břízu.

Vitaminy VITAL B+C komplex doplňují vitaminy skupiny B a C, VITAL D dodává D vitamin nezbytný pro imunitu.

 

Minerální látky pomáhající odkyselit organismus jsou zásadotvorné a najdete je v  Zásadité směsi  MINERALY, což je sypká směs na přípravu ochuceného minerálního nápoje s vápníkem, hořčíkem, sodíkem a draslíkem. Zásaditou minerální směs je vhodné užívat dlouhodobě. Nápoj se zásadotvornými minerály je určen pro všechny věkové kategorie, děti, studenty, seniory, upracované podnikatele a vystresované učitelky…zdravé i nemocné, sportovce i diabetiky.

 

Zásaditá směs MINERALY LINIE je směs zásadotvorných minerálů vápník, hořčík, sodík a draslík a je obohacena vlákninou a vitamíny skupiny B.

 

Na vitalitu, při únavě, na imunitu i při nemoci si připravte  Zásaditou směs MINERALY VITAL s minerály, vitamíny A,B,C,D,E,K a stopovými prvky- zinek chróm, Alkalinkajód, selen.

 

Tobolky Zásaditá směs MINERALY Alkalinka jsou pro ty, co místo nápoje se zásaditou směsí chtějí minerály zapíjet vodou nebo bylinkami. Alkalinka je bez sodíku, obsahuje draslík, hořčík a vápník. Alkalinka se používá např. při  - při otocích a celulitidě, což jsou také projevy překyselení organismu.

 

Bylinářské koště na detoxikaci a odkyselení organismu. Bylinářské koště je bylinný čaj na trávení, spánek a dobrou náladu.