Jak poznat překyselení těla

Co je to překyselení organismu? 

 

Překyselení organismu poznáme snadno a jednoduše. Překyselení je stav, kdy se prostě „necítíme ve své kůži“.  Bylinář Karel vidí cestu ke zdraví Kyselé Jizerky, Jan Veselýv detoxikaci a odkyselení organismu. Tedy lépe řečeno: Cesta ke zdraví je v pravidelné detoxikaci a pravidelném odkyselování organismu. Ideálně trvalý stav neexistuje.Je nutná trvalá a pozvolná práce. Stejně jako lidé, trpí překyselením i příroda. Podívejte se, jak kyselé Jizerské hory přišly o svou chloubu, prostě tam zmizely stromy.

 

Proč je důležité odkyselení organismu

Překyselený organismus umožňuje vznik a rozvoj různých nemocí, právem nazývaných civilizační nemoci. Naši předci spoustu dnešních chorob postihujících celou populaci vůbec neznali. 

 

Jak se projevuje překyselení organismu

Odborná literatura zmiňuje v souvislosti s překyselením organismu různé projevy:  Překyselení se projevuje jako snížená imunita a únava, záněty a křeče v těle, bolesti –hlavou počínaje a klouby konče. Nemoc zvaná dna je právě způsobená usazenými solemi kyseliny močové v okolí kloubů. Krystalky kyseliny jsou v místě kloubu stejně nepříjemné, jako když se do ložiska dostane písek. Vrže to, nelze kloubem=ložiskem pořádně hýbat, vydává to podivné zvuky, nefunguje to tak, jak Ruce artróza a dnaje třeba.  U jiného jedince se překyselení projeví jako alergie, ekzém, kopřivka, akné, mykóza, anebo jiné nepříjemné formy na kůži.

V oblasti trávení poznáte překyselený organismus podle pálení žáhy, nafouklého břicha, v lepším případě s volným odchodem větrů, v horším případě s bolestmi a křečemi.

 

Překyselení, nadváha a celulitida

Pokud trpíte nadváhou a celulitidou, máte otoky, nemůžete zhubnout, přestože sportujete a možná i držíte diety, tak jste také pravděpodobně překyseleni. Chytré buňky těla si drží vodu, aby se neutopily v kyselinách, zadržovanou vodou si kyseliny ředí. Jestli jim chcete pomoct, musíte dostatečně pít a dodávat do organismu zásadotvorné minerální látky. Proč? Protože, jak víme ze školy, kyseliny se neutralizují zásaditými látkami a platí to i naopak. Zásady jsou likvidovány kyselinami. Všechny chemické reakce probíhají v přítomnosti vody. Bez vody není život. Při nadváze a celuliditě pomůže Zásadotvorná detoxikace.

 

Překyselení při bolestech kloubů

Překyselení poznáte také podle toho, že vás potkají problémy typu:  artróza, revmatismus, dna, mrtvice, hemoroidy, poruchy prokrvení, infarkt.

Když si pořád nejste jisti, jestli se překyselení týká i vás, zamyslete se nad tím, jak spíte, jestli nemáte potíže s usínáním nebo častým buzením. Co dělá vaše paměť, pakliže si chcete zapamatovat pro vás důležité informace? Jste schopni se soustředit a naučit se nové věci? Máte vůbec chuť se něco nového naučit?

 

Test na překyselení těla

Pokud stále nejste přesvědčeni, že se Vás překyselení organismu týká, položte si kontrolní otázku. Jestliže odpovíte ANO na některé z níže uvedených projevů, pak jste překyseleni.

  • Nehty se třepí, vlasy se nelesknou, padají, pokožka je zašedlá, vysušená a nemá zdravou barvu, 
  • Psychika nevyrovnaná, deprese, špatná nálada, vztek, nespokojenost jsou vám blízké.
  • Cysty, myomy, rakovina.

 

Jak se měří překyselení organismupH papírky 5,4-7

Překyselení organismu lze dokonce také změřit. K měření se používají indikační pH papírky. Nepoužívejte ty, které mají rozsah 0-12, tím nic nezjistíte. Důležité údaje ohledně překyselení těla se nacházejí v oblasti 5,4-7 pH. Neutrální hodnota pH je 7. Cokoliv má hodnotu pH do 6,9, je kyselé, více samozřejmě, čím je číslo nižší. Cokoliv je nad 7,1, je zásadité, čím vyšší číslo, tím zásaditější. Měřit pH moči můžete pH indikačními papírky s rozsahem 5,4-7,0 pH.

Ovšem pozor! Nemyslete si, že čím zásaditější potravinu použijete, že tím lépe uděláte. To je zásadní omyl. Měli bychom se pohybovat ve všech oblastech našeho života bez extrémů. Zdravější je tedy nepřipravit svému tělu žádné dramatické experimenty.

 

Jak měřit pH moči

Ukazatel pH moči je vypovídající tehdy, pokud měření probíhá v pravidelné době z ranní moči odebrané ze středního proudu. Pokud naměříte pH nižší než cca 6,5, jste překyseleni. Když je pH 7 a více, je to známka toho, že ledviny nepracují úplně ideálně, ranní moč by měla být spíše kyselejší, navštivte lékaře.

 Co teď s tím, když víte, že patříte mezi překyselenou většinu národa. Zkuste např. kúru bylináře Karla.

 

Jak odkyselit organismusTrh s čerstvou zeleninou

 

Vracím se k Jizerkám, tam se povedlo po mnoha letech přírodu ozdravit. Jak? Odkyselením, tedy práškováním zásaditými minerály. Po počátečním impulzu si posléze příroda poradila...

Pro nás je tedy důležité v první řadě upravit životosprávu, což je běh na dlouhou trať. Jak to udělat, najdete v Radách Bylináře Karla. 

Rychlejší a stejně efektivní je použít doplňky stravy na odkyselení organismu. To se provádí dodáním zásadotvorných minerálů. Zásaditá směs MINERALY je zásadotvorná sypká směs minerálních látek, určená pro přípravu ochuceného a věřte nevěřte, opravdu chutného nápoje. Zásaditá směs MINERALY je nápoj s minerály, které snižují překyselení organismu a zároveň doplňují potřebné minerální látky v těle. Zásaditá směs MINERALY dodává vápník, hořčík, sodík a draslík ve vyrovnaném pom0ěru.Bylinářské koště odkyselující čistící čaj

Pokud preferujete radši tobolky a navíc nemůžete sodík, tedy sůl, použijte Zásaditou směs Mineraly Alkalinka, což jsou tobolky s vápníkem, hořčíkem a draslíkem bez soli. Zapít Alkalinku můžete bylinným čajem na odkyselení a detoxikaci organismu, což může být např. Bylinářské koště.

Vykoupáním v koupeli s mořskou solí a léčivými bylinkami napomůžete odkyselování organismu.

Rada na závěr: Hlavně se nestresujte. Stres je také kyselinotvorná reakce organismu. Držte se pravidla "Všeho s mírou a dobrého pomálu". V životě je důležitá harmonie. Co se pokazí, to jde také napravit. 

Další informace o tom, co překyseluje organismus, najdete u Bylináře Karla.