Klíšťata útočí-borelióza

Klíšťata útočí na všechny živé tvory, které potkají. Setkání s infikovaným klíštětem s sebou nese značné zdravotní obtíže. Kromě boreliózy a zánětu mozkových blan nás může potkat: Ehrlichióza, tularemie, rickettsióza, bartonelóza, babezióza.klíště

Český hydrometeorologický ústav vydává varování o útocích klíšťat. Díky zimám, které asi neví, že v zimě má mrznout až praští, se přemnožují různí paraziti. Na poli to jsou myši, v kolektivech lidí to jsou viry a bakterie, na loukách třeba klíšťata, u mokřin zase komáři. Příroda si s nimi v zimě neporadila, tak jich je víc, než bychom si přáli, jsou hladoví a nedočkaví.

Letos, jako se ostatně v posledních letech stalo pravidlem, jsou klíšťata obzvláště při chuti, dokonce jejich hlad je na stupni 10 na desetistupňové stupnici. Ordinace doktorů se tedy velmi rychle plní lidmi nakaženými boreliózou či encefalitidou.

Informace jsou stále aktuální, stav se nelepší, spíše přibývá nakažených lidí.

 

Nemoci přenášené klíšťaty

Kdo si ale myslí, že jsou to jediné nemoci přenášené klíšťaty, ten se hluboce mýlí.

Takových nemocí je již známo více: např. Ehrlichióza, tularemie, rickettsióza, bartonelóza, babezióza. Všechno jsou to bakteriální nemoci, které způsobilo jedno malinké cizopasné zvíře-klíště. Některá vývojová stádia pomalu ani nevidíme, ale potvůrky se chytnou a nepustí. Však se taky říká, že se drží jako klíště.

 

Nebezpečí nám nehrozí jen od klíšťat. Stejně nakažení a tedy nebezpeční jsou někteří komáři, muchničky a možná něco dalšího, co ani neumím pojmenovat. Pro jednoduchost se budeme držet informace, že boreliózu a encefalitidu přenášejí klíšťata.

 

Jak léčit boreliózu a encefalitiduLotynka

Léčba všech „klíštěcích“ nemocí v první řadě patří do rukou lékaře a je nutno užívat antibiotika. Nepřipadá v úvahu, aby se pacient postižený některou z těchto nemocí spolehl výhradně na bylinnou nebo jinou alternativní léčbu. Následky by mohly být nedozírné, možná v některých případech až zásadní. Špatně nebo nedostatečně přeléčená borelióza může znamenat doživotní problémy typu bolesti hlavy, kloubů, únava, psychické obtíže, záněty nervů a dokonce jsou zaznamenány případy ochrnutí po borelióze.

Klíšťata ohrožují také zvířátka, žijící v domácnosti.

 

Probuzená borelióza

I tak se stává, že lidé, kteří prodělali boreliózu, mají různé „nevysvětlitelné“ zdravotní potíže. Obvykle po jiné nemoci nebo ve stresovém období se borelie schované někde v hloubi buněk aktivují, domluví se spolu a znovu zaútočí na oslabený organismus.

 

Podivné příznaky onemocnění

 

Protože takto postižený jedinec nebyl v přírodě, prokazatelně ho nic neštíplo, nevznikl klasický kruh na pokožce, tak lékaře ani nenapadne, že se probudila borelióza. Mnohdy laboratorní vyšetření nic neprokážou, jen se člověk necítí dobře, je jako zmlácený, unavený, bez energie a chuti něco dělat. Klouby bolí, hlava bolí, celý člověk bolí, deprese se objeví a nikdo nic nezjistí, ach jo. Klientům pak vysvětluji, že přístroje umí změřit jen to, na co jsou naprogramované. Za pár měsíců nebo let je úroveň vyšetření vyšší, tak se dají prokázat i onemocnění, která dřív nešla „změřit“.

 

Čím léčit boreliózuVital C

  • Antibiotika jsou naprostá nezbytnost a 1. volba léčby
  • Bylinky působí podpůrně, používají se v akutní fázi i po nemoci na doladění vyčerpaného organismu a na detoxikaci
  • Vitamíny C, D, zinek, Vital Imun
  • Minerální látky vápník, hořčík, sodík a draslík třeba v Zásadité směsi Mineraly nebo Zásadité směsi Mineraly Vital.

 

Jak dál po léčbě boreliózy

Mnohdy i tzv."vyléčený" pacient má dlouhodobé bolesti hlavy, někoho bolí svaly a klouby, jiný je nadměrně a nepřirozeně unavený nebo má psychické problémy. Klasická medicína si s těmito projevy neví rady, dále je neřeší. A tady právě za pomoci přírodních prostředků umíme takto postižené jejich problémů částečně nebo i úplně zbavit.

 

Výtažky z pupenů na boreliózu

Využijeme toho nejcennějšího, co příroda poskytuje a to je léčení výtažky z pupenů neboli gemmoterapie.

V pupenu je totiž ukryt nejcennější genetický materiál z celé rostliny a látky, které se v jakékoliv jiné části ani době již nevyskytují.

Bylinná kúra, která se osvědčila na doléčení boreliózy, dokáže výrazným způsobem zdravotní stav zlepšit.

 

Gemmoterapie na boreliózuGemmo_na _boreliozu

Bříza gemmoterapie důkladně čistí organismus a připravuje ho na léčbu pupeny. Bříza zároveň velice dobře působí na artrózu, osteoporózu a stimuluje jaterní funkce. Gemmoterapie topol likviduje borrelie , doléčuje po EB viróze i mononukleóze a působí analgeticky při kloubním revmatismu. Topol pomáhá i při zánětech prostaty a svalových atrofiích.

 

Gemmoterapie jalovec je v kúře z toho důvodu, že v krátké době výrazně zregeneruje játra a ledviny, které jsou nemocí nejvíce postiženy. Jalovec má i protirakovinné účinky a pomáhá při revmatoidní artritidě a TBC plic. Spolu s ostatními pupeny dodává do těla potřebné minerály, vitamíny a stopové prvky.

Směs gemmoterapeutik Černý rybíz, borovice a vinná réva zlepšuje kloubní, svalové a kostní problémy, zlepšuje imunitní systém, působí protizánětlivě.

Pokud má někdo potíže psychického rázu, zařazujeme gemmoterapii lípu.

 

Doléčení boreliózy

Léčbu výtažky z pupenů, gemmoterapii, vhodně doplní bylinné čaje bylináře J.A.Zentricha, např. Detoxozen, Imunozen, Hepatozen. Čistící účinky na organismus Kúra na potíže po boreliózemá bylinný čaj Bylinářské koště od Bylináře Karla. Vyzkoušený je také podle tibetských receptur vyrobený biostimulátor EPAM 1000 zaměřeným na problémy CNS.

Výhodou užívání gemmoterapeutik je, že jsou velice účinné a nemají nežádoucí vedlejší účinky. Bylinky lze kombinovat s jinými přípravky, např. homeopatiky.

K doléčení obtíží způsobených klíšťaty, komára, muchničkami, či jinou havětí, která přenáší boreliózu a podobné nemoci, můžete použít např. Kúru po borelióze.

 

Jak se bránit klíšťatům

Než vyrazíte do přírody, použijte repelent na oblečení i na pokožku. Chemii se asi úplně nevyhnete. Části těla, které nechcete ošetřit chemií, můžete nastříkat např. Arnikovým horským mazáním s kosodřevinou bez konzervačních látek a barviv. Nebo použijte aromaterapii rozmarýn, levanduli, geranium. Půl hodiny před výletem polkněte B vitamíny, případně snězte něco s česnekem, klíšťatům budete smrdět...Zkuste např. VITAL B+C komplex.

Všechno výše uvedené by mohlo být klíšťatům nepříjemné, takže by nemusely přistát zrovna na vaší pokožce.