Můžou gemmoterapii užívat psi a kočky?

Gemmoterapie je používání výtažků z pupenů ve formě tinktury.

Pokud jsou naši domácí mazlíčci, psi, kočičky, morčátka, křečci a dokonce i papoušci nemocní, tak samozřejmě obvykle v první řaděblobid0-1 kontaktujeme lékaře, který posoudí závažnost zdravotního stavu. Pokud není jeho zákrok nutný, můžeme zvířátkům pomoci bylinnými přípravky, které užíváme v rodině.

 

V mnoha případech se pak k pejskovi chováme jako k nemocnému dítěti. Může mít kašel, bolest bříška způsobenou stravou, může při procházce prostydnout, bolí ho záda, dostane průjem nebo zácpu. Fenka může mít depresi při hárání, počínající zánět, tlapky vyžrané od soli apod...Těch možností je mnoho.

Pokud není vyžadován zákrok lékaře, můžeme zvířátku pomoct pomocí bylinek a přírodních postupů.

 

Gemmoterapii, tedy bylinné kapky z pupenů s obsahem alkoholu podáváme tak, že patřičný počet kapek nakapeme na lžíci s teplou vodou, necháme odpařit alkohol a nalijeme přímo do tlamičky. Zvolit variantu, že kapky nakapeme do misky s vodou se mi neosvědčil, protože zvířátko nepije na povel a mnohdy mu kapky nechutnají.

 

Na smutek a depresi papouška, který si po odchodu obyvatel bytu škubal všechna peříčka, jsme podávali gemmoterapii lípu. Papoušek se zklidnil a přestal se sebepoškozovat a peří mu dorostlo.

 

Na depresi při začátku hárání u naší Lotynky se mi osvědčila tinktura z vrbky. Naše stafordka Lotynka se za 2 dny vždy po začátku hárání přestala stydět a trápit a přijala "ženský" osud.

 

Morčátka a křečci při zánětu močového měchýře dostávali lichořeřišnici.

 

Kittlovou mastí je možno promazat bolavou páteř nebo klouby např. u pejsků s bolestí v zádech.Francouzský zelený jíl

Zelený jíl podáváme při průjmu a na doléčení parazitálních onemocnění. Při přetrvávajícím průjmu po antibiotikách podáváme gemmoterapii Ořešák královský.

 

Podrobné informace o užívání výtažků z pupenů najdete v knize Chrischta Gabz a Louis Hutter- Gemmoterapie .