Zásaditá směs Mineraly 400 g

Energetický metabolismus, stav kostí, zubů, svalů, nervové soustavy, trávicí enzymy, nervové přenosy, normální tlak krve, únava 

Skladem
Kód: 4
321 Kč 286,61 Kč bez DPH

Zásaditá směs MINERALY

je sypká směs na přípravu minerálního nápoje. Zásaditá směs MINERÁLY se používá při překyselení organismu. Obsažené minerální látky neutralizují nadměrnou kyselost.

Zásaditá směs - vápník, hořčík, sodík, draslík, to jsou nejdůležitější zásadotvorné minerály neutralizující nadměrnou kyselost organismu. Není slazeno cukrem.

Doplněk stravy sypká směs

Jak poznat překyselení organismu?

 

Pro překyselený organismus je typické, že se nechová harmonicky. Je to pocit, že "nejsme ve své kůži". Projevy překyselení jsou různé, od psychických zádrhelů až po fyzické záležitosti.

  

Složení Zásadité směsi MINERALY

 

Nosič kukuřičná vláknina. Mléčnan vápenatý, citronan trojdraselný, citronan trojsodný, mléčnan hořečnatý. Regulátory kyselosti kyselina citronová, kyselina jablečná. Aroma. Barveno kurkumou. Sladidlo sukralóza. Protispékavá látka fosforečnan vápenatý.

Výživová hodnota 100 g Zásadité směsi MINERALY


Energetická hodnota 830 kJ (198 kcal)
Bílkoviny 0 g
Sacharidy 5 g
Tuky 0 g


Minerální látky v Zásadité směsi MINERáLY:

Draslík 4000 mg, sodík 2000 mg, vápník 1600 mg, hořčík 750 mg. 100 g prášku obsahuje 200 % denní doporučené dávky draslíku, vápníku a hořčíku.

Upozornění při užívání Zásadité směsi MINERALY

 

Nutná opatrnost při hypertenzi (obsahuje sodík), nevhodné při alergii na některou z použitých surovin. Nadměrná jednorázová dávka nebo zvýšená koncentrace nápoje může působit nevolnost nebo projímavě.

Nevhodné pro děti do 3 let, v těhotenství a při kojení, při dietě s omezením draslíku, vápníku nebo hořčíku. Skladovat v suchu, mimo dosah slunečních paprsků a dětí. Nenahrazuje pestrou stravu.

 

Vedlejší účinky Zásadité směsi MINERALY

Nejsou známy

 

Příprava Zásadité směsi MINERALY

 

Zarovnaná polévková lžíce prášku (8 g) se rozmíchá do 0,2 l vody. Nejvyšší doporučená denní dávka 50 g prášku se v případě potřeby rozdělí na menší dávky během dne, může se střídat s jinými vhodnými tekutinami. Zákal je typickou vlastností nápoje, mírný sediment není na závadu. Hotový nápoj je určen k okamžité spotřebě. Návod k přípravě nutno dodržet.

Jak působí minerály v Zásadité směsi Mineraly

Vápník přispívá k normální srážlivosti krve

Vápník přispívá k normálnímu energetickému metabolismu

Vápník přispívá k normální činnosti svalů

Vápník přispívá k normální funkci nervových přenosů

Vápník přispívá k normální funkci trávicích enzymů

Vápník se podílí na procesu dělení a specializace buněk

Vápník je potřebný pro udržení normálního stavu kostí

Vápník je potřebný pro udržení normálního stavu zubů

 

Draslík přispívá k normální činnosti nervové soustavy

Draslík přispívá k normální činnosti svalů

Draslík přispívá k udržení normálního tlaku krve

 

Hořčík přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání

Hořčík přispívá k elektrolytické rovnováze

Hořčík přispívá k normálnímu energetickému metabolismu

Hořčík přispívá k normální činnosti nervové soustavy

Hořčík přispívá k normální činnosti svalů

Hořčík přispívá k normální syntéze bílkovin

Hořčík přispívá k normální psychické činnosti

Hořčík přispívá k udržení normálního stavu kostí

Hořčík přispívá k udržení normálního stavu zubů

Hořčík se podílí na procesu dělení buněk

 

 

 

5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 27.4.2022
Produkt jsem zatím zkoušela jen za studena a chuť mi vyhovuje.Zatím beru produkt krátce,tak bohužel nemohu podrobněji hodnotit.
5
M Avatar autora | 9.11.2019
Ráda bych si produkt objednala, ale je všeobecně známo, že se hořčík a vápník nemá užívat současně. V tomto produktu je obsaženo obojí. Jak to mám vyhodnotit? Děkuji za odpověď. Monika
HP Avatar autora Hana Parmová (Administrátor) 10.11.2019
Regulační mechanismy v nás se snaží udržet správný poměr mezi vápníkem a hořčíkem. Pokud nám chybí hořčík v buňkách, pak si organismus uvolňuje vápník z kostí, aby vyrovnal poměr mezi vápníkem a hořčíkem. Pokud např. v případě osteoporózy budeme dodávat samotný vápník, zvyšujeme tím poměr mezi vápníkem a hořčíkem a pak dochází k rychlejšímu odbourávání vápníku z kostí. Neměli bychom tedy užívat samotný vápník, vždy bychom měli dodávat vápník společně s hořčíkem. Hořčík můžeme užívat samostatně. Velmi orientační poměr vápníku k hořčíku je cca 3:1 až 3:2, což umožňuje vstřebávání obou minerálů. U minerálních látek navíc záleží na chemické vazbě, něco se vstřebává víc, něco méně. V Zásadité směsi Mineraly je poměr 1600:750, díky tomu nedochází k úbytku vápníku způsobenému nedostatkem hořčíku.
5
FS Avatar autora | 23.8.2019
S produktek jsem velmi spokojený, v případě překyselení žaludku účinkuje téměř okamžitě.
5
VM Avatar autora | 9.10.2018
Minerální směs mi chutná
5
KJ Avatar autora | 8.10.2018
Zásaditou směs používám už poněkolikáté, pokaždé když cítím, že nejsem na 100% fit. Jinak už bych dávno měla nasazené vakcíny a bojovala s alergiemi všeho druhu. Je to chutná směs a navíc mě donutí i k pravidelnému pitnému režimu, proto si nekupuji tobolky- jenom rodičům :-), těm zase vyhovují tobolky více. Jsem spokojená moc. Mám vyzkoušený i zelený jíl, kurkumu a je mi zase dobře.
HP Avatar autora Hana Parmová (Administrátor) 8.10.2018
Dobrý den, děkujeme za recenzi s vlastní pozitivní zkušeností na výrobky, které prodáváme. Hned se taky cítíme lépe...
5
T Avatar autora | 18.9.2018
Zásaditou směs jsem objevil a jsem tomu rád. Projevovaly se u mně všechny příznaky překyselení, které jsou na webu popsány. Tak jsem se rozhodl, že s tím musím něco udělat. Minerální směs používám už několik měsíců, chutná mi a cítím se líp, nejsem tak unavený. Myslel jsem si, že když sportuju, tak se mě to netýká, ale zjistil jsem, že kyselina mléčná udělá své. Doporučuji.
HP Avatar autora Hana Parmová (Administrátor) 18.9.2018
Dobrý den, Tomáši, jsme rádi, že jste spokojený. Doporučuji, jestli jste ještě nevyzkoušel, zalít zásaditou směs horkou vodou, je to něco jako odkyselující čaj s citronem.