Váženi zákazníci. V době od 28.6 do 7.7. čerpáme dovolenou. Zásilky odešleme 8.7.-9.7. Objednávky z doby od 10.7.-14.7., odešleme následující den. Jako poděkování za trpělivost od nás dostanete drobný dárek- přívěsek dle aktuální nabídky. Děkujeme za pochopení.

Šípkové hálky tinktura

Na co se používají, je zahaleno rouškou tajemství

Skladem
Kód: 954
169 Kč 139,67 Kč bez DPH

Šípkové hálky

doplněk stravy s alkoholem, 45%

Složení: perkolát z čerstvých šípkových hálek, ethanol (45 %).

Co jsou to hálky?

Hálky je útvar, který vzniká na rostlinách působením látek produkovaných jiným organismem. Hálky vznikají jako reakce na fytohormony vylučované cizorodým organismem. Fytohormony jsou hormony rostlinné.

Šípkové hálky je tedy útvar vzniklý na růži šípkové.

 

Rabštejnská apatyka s.r.o. provedla laboratorní výzkum fenolických látek a zjistila, že Šípkové hálky obsahují 18 fenolických látek, jejichž množství převyšovalo 5mg/l. 

 

Šípek - hálky:  2,5-dihydroxybenzoová k. – 9 157 mg/l, p-hydroxybenzoová k. – 4 050 mg/l, 2,3-dihydroxybenzoová k. – 1 521 mg/l, 2,4-dihydroxybenzoová k. – 977 mg/l, 7- hydroxykumarin – 855 mg/l, 3,4-dihydroxybenzoová k. – 575 mg/l, sinapová k. – 410 mg/l,  o- kumarová k. – 367 mg/l, vanilová k. – 252 mg/l, kávová k. – 252 mg/l, syringová k. – 152 mg/l, gallová k. – 102 mg/l, salicylová k. – 72 mg/l, 4-hydroxykumarová k. – 34 mg/l. Celkem se podařilo identifikovat 18 látek fenolické povahy. 

Fenolické kyseliny jsou přítomné v rostlinách jako sekundární metabolity a jsou běžnou součástí lidské stravy. Významné účinky těchto látek jsou zkoumány v rámci studií na celém světě. S výsledky vás nesmíme seznámit...

 

Bylinář Josef A. Zentrich, v rámci svých desítky let trvajících studií bylinářství slovanských národů, objevil starobylý ukrajinský recept  na zpracování a používání šípkových hálků.

Rabštejnská apatyka připravila extrakt z hálků metodou perkolace. Což je způsob, jak oproti běžnému zpracování hálek získat ještě větší koncentraci účinných látek. Šípkové hálky tedy obsahují zcela mimořádné množství biologicky vysoce aktivních látek.

 

Použití tinktury ze Šípkových hálků

Na co použít šípkové hálky, to vám nesmíme prozradit, ani kdyby nás mučili. Hrozila by nám za to pokuta, protože tuto informaci si musíte najít prý jinde. Bylo by to zdravotní či jiné tvrzení, které evropská komise nepovolila, protože ouřadové žádné hálky neznají...

 

Patřičný počet kapek nakapejte na pokožku a rozetřete, nebo na lžičku a spolkněte.

 

Doplněk stravy-tinktura s obsahem 45% alkoholu (ethanolu)

 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
EG Avatar autora | 19.9.2023
Manžel šípkové hálky používá při léčbě pásového oparu, bylo mu doporučeno užívat vně i vnitřně. Tinktura pomáhá.