Vrba bílá tinktura z pupenů 50 ml (Gemmoterapie)

Klouby, svaly, relaxace, osvěžení těla.

Skladem
Kód: 118
155 Kč 128,10 Kč bez DPH

Vrba bílá

Salix alba 

Vztah ke zdraví ze seznamu dosud neposouzených zdravotních tvrzení podle článku 13.1 - tzv. "On hold" seznamu  

Klouby, svaly, relaxace, osvěžení těla

Vrba, Salix,  se používá na navození normální činnosti kloubů a svalů. Normální tedy nejspíš je, když vás klouby a svaly nebolí, nevržou a nemáte různě pojmenované Vrba bílá.choroby vztahující se ke kloubům a svalů.

Vrba je ale používaná i pro osvěžení těla, relaxaci a spánek, hormonální rovnováhu.

 

Osvěžení těla

 

Komentář: sice nevím, co je osvěžení těla, ale asi to znamená, že když se můžu pohybovat, klouby nevržou, nebolí, dnový palec se ohýbá podle potřeby, vejdu se tedy bez potíží do boty, a navíc se dobře vyspím a neplaší se mi hormony, tak jsem dostatečně svěží. Tím je tedy požadavek a cíl naplněn k úplné spokojenosti.

Bylinář Zentrich sice používal vrbu i na něco jiného, ale to si najděte v jeho knihách nebo v Herbáři. Komise EU nám zakázala podávat informace, které nejsou zdravotní tvrzení.

 

Vrbová kůra obsahuje glykosid salicin, ze kterého se vyrábí kyselina salicylová. Ve vrbě jsou také flavonoidy, třísloviny, třísloviny a šťavelany. 

Doplněk stravy-tinktura s obsahem 48% alkoholu (ethanolu)

 

Složení: Výtažek z pupenů vrby, 48% alkohol, rostlinný glycerol. Obsah 50 ml

Dávkování:

Po protřepání 1 kapka (0,05 ml= 50 mg) na 1 kg tělesné hmotnosti, rozdělit na 3 dílčí dávky za den. U dětí od 10-ti let 1 kapka na 1 rok věku za den nakapat do sklenice vody. Uvedené dávkování se nesmí překročit.  

Není určeno pro děti do 10-ti let, těhotným a kojícím ženám. Uchovávejte mimo dosah dětí! Není určeno jako náhrada pestré stravy. Případný zákal není na závadu.

Co potřebujete vědět o gemmoterapii? 

CO JE GEMMOTERAPIE?

Gemmoterapie je metoda fytoterapie, která je založena na zpracování  čerstvých pupenů stromů a jiných zárodečných tkání do formy lihové tinktury.

JAK SE POUŽÍVÁ GEMMOTERAPIE?

  • Doporučujeme detoxikaci organismu břízou (buk, dub, jilm). Stačí 1 sklenka nebo v akutním případě 3 dny užívání samostatně.
  • Potom následuje užívání dalších výtažků z pupenů (gemmoterapeutik).

 

JAK SE DÁVKUJE GEMMOTERAPIE?

Na 1 kg váhy se obvykle užívá 1 kapka (někdy až 2 kapky). Znamená to, že dospělý člověk vážící 60 kg užívá 3x denně 20 kapek gemmopreparátu.

LZE KOMBINOVAT GEMMOTERAPII S LÉKY?

Gemmoterapeutika je možné kombinovat s bylinkami, homeopatiky, klasickou léčbou, léky. Doporučujeme zachovat časový odstup cca 15 minut.

MŮŽOU GEMMOTERAPII DOMÁCÍ ZVÍŘATA?

Samozřejmě, pokud se objeví problém, který naznačuje možnost použití gemmoterapie.

KDE NAJDU INFORMACE O GEMMOTERAPII?

Bylinář J.A.ZENTRICH-GEMMOTERAPIE, přírodní léčba pupeny.

Zkušenosti ze zahraničí -francouzský lékař- Philippe Andrianne - Velká kniha gemmoterapie.

Informace o léčivých účincích bylinek najdete v herbářích starých bylinářů, na Wikipedii, a něco zajímavého se najde i v Herbáři Zentrichovy apatyky.

UPOZORNĚNÍ NA ÚČINKY GEMMOTERAPIE

NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16.5.2012), které platí od 14.12 2012 neumožňuje firmám  uvádět účinky doplňků stravy na organismus.

50 ml

Obrázky léčivých bylinek nám poskytla p.Orsáková, logo je Bylinář Karel, prosím, udělejte si svoje...

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: