Mumio

Co je mumioBalzám_mumio

Mumio se nazývá také Elixír králů a velmožů. Tibeťané nazývají Mumio barak šun (Brogshaun) - v překladu horský olej, indové Shilajit, arabský ekvivalent zní Chafiz-al-Adžsod nebo Arakul džibal - horský pot.

 

Mumiu se říká černé zlato a skutečným zlatem se kdysi vyvažovalo.  Dodnes zůstává záhadou původ mumia. Kde se vzalo? Mumio je přírodní biostimulátor, a je známo, že mumio velmi silně posiluje imunitní systém.

Odborníci se shodují na tom, že mumio je černá hmota, která se vyznačuje specifickou vůní a chutí. Mumio je hmota, která prosakuje ze skalních puklin a tvoří na stěnách jeskyní krápníky. Mumio je na povrchu lesklé, podobné asfaltu a rozpouští se při nízké, až tělesné, teplotě. Proto je nutné dávat pozor, z jakého zdroje mumio kupujeme, abychom opravdu neobdrželi kousek asfaltu za cenu mumia.

Mumio má výrazně hořkou nezaměnitelnou chuť a charakteristickou zvláštní vůni. Velice snadno se rozpouští ve vodě, ale v lihu ho nerozpustíte.

Z chemického hlediska je mumio přírodní směs organických i anorganických látek.

Mumio obsahuje 26 stopových prvků, 10 oxidů kovů, 6 aminokyselin, steroidů, fosfolipidů, řadu vitamínů, éterických olejů a dalších biologicky aktivních látek.
V zápiscích perského lékaře a filozofa Avicena z 11. století., se objevují první psané zmínky o mumiu. Avicenna upozorňuje na vysokou účinnost mumiového balzámu při zlomeninách a na zlepšování celkového zdravotního stavu.

Slovo mumio doslova znamená "chránící tělo před nemocemi", nebo taky "tělo uchovávající". V oblastech, kde se kdysi rozkládala legendární perská říše, je slovo mum používáno pro označení růstu.

 

Kde se nalézá mumio

Naleziště se nacházejí vysoko v horách v Asii. Domorodci mumio sbírají v jeskyních a skalních průrvách, v těžce dostupných terénech ve výškách nad 3000m. Skupina sběračů se vydává do hor na několikatýdenní výpravu, během níž nasbírají několik vaků syrového mumia. Protože sběr mumia bývá pro tyto lidi jediným zdrojem příjmů, umístění svých nalezišť pochopitelně tají a informace o lokacích se předávají z otce na syna. Mumio se vyskytuje na stěnách a stropech jeskyň nebo v průrvách v podobě krápníků nebo malých stalaktitů, které svým tvarem připomínají slzy (proto název Slzy hor).

Historie o hledání a používání mumia


První zmínky o Mumiu jsou starší více než tři tisíce let. Mumio znali nejen v Babylóně, Persii, Egyptě, ale i v Řecku, Římě a samozřejmě v Asii. Samo slovo Mumio (někdy psáno Mumjo, Mumijo, Mumyo) má pravděpodobně slovní základ v řečtině - znamená "tělo uchovávající". Je to název, který se používá v západní civilizaci.

 

Na co se používá mumioEpam_8 mumio hojivý

 

O Mumiu pojednávají ve svých dílech např. Aristoteles, který zkoumal účinky na lidech a zaznamenal různé aplikace, jeho žák Alexandr Veliký a jiní (Shirasi, Tabíb), Paracelsus, Agricola, Quiricus, Servet. 

Z historických faktů vyplývá, že Mumio bylo jako farmakum používáno Sumery, píše se o něm ve védách - indických posvátných knihách, četně se vyskytuje v lékařských spisech jako Sušruta-Samhita, Čcaraka-samita, v čínské Knize o obtížných problémech. Vědomosti o Mumiu a jeho aplikaci se uchovávaly v tajnosti, předávaly se v rodinách vysoce postavených lékařů pouze ústním podáním z otce na syna.

 

Mumio doplňuje hladinu minerálních látek v organismu. Mumio pomáhá stimulovat rezervy organismu, chrání tělo před působením toxických a látek, je příznivé na rány a popáleniny. Mumio je efektivně používáno také při obtížích trávicího traktu.

 

V e-shopu Zentrichovy apatyky naleznete:

Tibetská jílová pleťová maska oživující s mumiem

Kosmetický prostředek Tělový balzám EPAM S mumiem, jehličnany a ginkgo bilobou na poškozenou pokožku.

EPAM 8-mumiový s posilujícím účinkem na organismus, užívá se vnitřně i zevně.

a celou řadu ostatních Epamů, ve kterých je jednou z účinných složek právě mumio.