Váženi zákazníci. V době od 28.6 do 7.7. čerpáme dovolenou. Zásilky odešleme 8.7.-9.7. Objednávky z doby od 10.7.-14.7., odešleme následující den. Jako poděkování za trpělivost od nás dostanete drobný dárek- přívěsek dle aktuální nabídky. Děkujeme za pochopení.

Kozlík lékařský

Kozlík lékařský – Valeriana officinalis L.kozlík tinktura

Lidové názvy pro Kozlík: Baldrán, baldrián, dřeveňák, kočičí kořen, kozelec, kozlíček, odolen, paldrán

 

Rodové jméno Kozlíku

Nejpravděpodobněji se  odvozuje z latiny od slova „valere“, znamenající  „být zdráv“ a nebo podle jména prvního léčitele, který kozlík v léčení používal a to byl Valerius.

 

V jaké podobě se používá Kozlík lékařský

Z bylinky kozlík se vyrábí lihovodná tinktura, kozlíkové bylinné tobolky nebo tablety a kozlík je součástí bylinných čajů převážně na zklidnění organismu a relaxaci.

 

Historie užívání kozlíku

Hippokrates kozlík doporučoval již ve 4.st. př. K. Staří Řekové bylinku kozlík používali jako ochranu proti všemu zlému. Kozlík jako léčivou bylinu znají bylináři ve Skandinávii, Persii a pracují s ní i bylináři používající čínskou medicínu. Od středověku je považován kozlík za jakýsi všelék. Kozlík měl vždy mnoho způsobů použití: kozlík jako parfém i koření, léčivá bylinka kozlík i voňavka do prádla, z kozlíku se připravoval lektvar na přičarování lásky.

Kozlík má specifickou vůni. Kozlík má pro někoho pižmový pach. Ten přiláká kočky a krysy, proto možná ten lidový název kočičí kořen nebo kozlíček. Moje moravské babičky říkávaly o někom, kdo smrděl, že je cítit jak kozel nebo cap.

 

Lidové pověry o kozlíku

Dívka, která nosí kozlík, nebude mít nouzi o milence.

Kozlík dejte vypít rozdováděné dvojici, aby se přestala hádat.

Kozlík pověšený v domě chrání před bleskem.

 

Kde koupit kozlíkEpam_tobolky Kozlík

V e-shopu Zentrichova apatyka najdete kozlík v různých podobách zpracování.

Tibetská tinktura Kozlík je vyrobená podle starých pravidel tibetské medicíny. Je v ní zachováno maximum účinných látek. Doporučené užívání kozlíkových kapek z medicíny EPAM: večer 20 kapek do vody a vypít a potom ještě těsně před spaním znovu 20 kapek. 

Tibetské bylinné tobolky Kozlík-1-3 x denně při potřebě relaxace a při stresu.

Tinktura Kozlík od Naděje: 2 x denně 20 kapek, případně jednorázově 40 kapek.

 

 

 

Povolené zdravotní tvrzení pro kozlík

U doplňků stravy se nesmí vyskytovat informace, které komise EU neschválila.

Pro kozlík povolila tyto informace: Duševní zdraví - relaxace – stres, normální činnost kardiovaskulárního systému - krevní tlak, normální trávení, kognitivní funkce