Váženi zákazníci. V době od 28.6 do 7.7. čerpáme dovolenou. Zásilky odešleme 8.7.-9.7. Objednávky z doby od 10.7.-14.7., odešleme následující den. Jako poděkování za trpělivost od nás dostanete drobný dárek- přívěsek dle aktuální nabídky. Děkujeme za pochopení.

Jíl v péči o nohy

Jíly všech barev, zelený jíl, šedivý, červený, žlutý, modrozelený a další odstíny tohoto 100 % přírodního materiálu, se používají v kosmetickém průmyslu i jako Zelný_jíl_a_tobolkydoplněk stravy. Pro vnitřní užití na detoxikaci organismu a na neutralizaci kyselin se převážně používá zelený jíl, který také mechanickým způsobem čistí střevo.  Tomuto čistícímu efektu říkáme, že zelený jíl je „kartáček na střeva“

Jíly jiných barev než je zelený jíl (je velmi účinný ale taky je dražší než jiné odstíny), se používají jako přísady do koupele na celotělovou či částečnou koupel. Zelený jíl se těží v hloubkových dolech ve Francii. Na českém území se těží jíly jiných odstínů. Při výrobě jílových masek a jílových obkladů používáme šedivý jíl.

Nabízím recept na neutralizaci pachu nohou, který v mnoha případech vzniká tím, že nohy jsou postiženy plísní nebo bakteriálním onemocněním.

Pomerančový zásyp na neutralizaci pachu nohou

Pach je jeden ze syndromů, současně s pachem bývá i vlhká kůže, puchýře, kvasinky Candida albicans, bakterie a náchylnost k plísním a infekci hlavně mezi prsty nohou.

120 ml jedlé sody

 120 ml maranty třtinové ( škrobu)

 30 ml oxidu zinečnatého

 30 ml zeleného jílu 

 5 ml pomerančového nebo pelargoniového esenciálního oleje-na vůniSůl_Mrtvé_moře

 + 2 ml tee tree nebo tymiánového esenciálního oleje na likvidaci plísní.

Nasypat na nohy 1-2 x denně,  používat dlouhodobě, několik měsíců až 1 rok .

Recept pro krásné nohy

Připravte si lázeň s vysokým obsahem minerálů ze soli z Mrtvého moře pro krásné nohy, která pomůže odstranit ztvrdlou a zrohovatělou kůži nohou. Aplikuje se 2 x týdně. Doba koupele 10 – 15 minut. Po koupeli očistěte odmočenou zrohovatělou kůži a otlaky pemzou a upravte si i nehty. Na závěr si promasírujte nohy včetně kotníků např. Tibetským masážním balzámem EPAM s jehličnany nebo cedrový.

120 ml velmi jemně pomletých vloček

60 ml zeleného jílu

5 kapek pelargoniové, levandulové nebo eukalyptové silice

Po koupeli důkladně vysušte nohy zvláště mezi prsty. Na závěr nohy pečlivě ošetřete mastným krémem, doporučujeme Tibetský balzám EPAM s mumiem a jinanem.

Nožní zásyp proti puchýřůmKittlova mast na plísně, ekzémy a lupenku

120 ml zeleného jílu

120 ml kukuřičného škrobu

15 ml jemně pomletých listů šalvěje

15 ml jemně pomletých listů máty

2 ml hřebíčkového nebo mátového esencionálního oleje

Každý den ráno zasypat nohy.

Peelingová maska na nohy

Můžete použít připravený Tibetský jílový obklad EPAM na klouby a páteř. Jílovým obkladem obalte celé chodidlo až po kotníky ve vrstvě 0,5 -1 cm, zabalte je do igelitu pro lepší vstřebání účinných výživných látek. Zhruba za 20-30 minut si začněte nohy omývat třením , tím si je prokrvíte a odstraníte starou, odumřelou nebo ztvrdlou kůži. Nohy na závěr ošetřete mastným krémem.

Můžete vyzkoušet např. Tibetský masážní balzám EPAM s cedrem nebo Kittlovu mast se sírou a kafrem.

Ve Francii používají na tento zábal zelený jíl nebo bílý a šedivý jíl. Při práci se zeleným jílem nebo jílem jiné barvy vždy používejte nekovové nádobí, třeba dřevěné špachtle a skleněné misky.

S pomocí knihy Přírodní péče o nohy- Stephanie Tourles, Pragma, 1998