Bylinky pro pejsky na nemoci ledvin a močových cest.
V roce 2000 jsme si pořídili fenku stafordského bulteriéra, Lotyz z Roztyl, jmenuje se Lotynka. S Lotynkou jsme zažili za ty roky spoustu zdravotních a psychických problémů a taky jsme díky tomu získali spoustu cenných zkušeností.
S používáním bylinek pro naši Lotynku a pejsky ze sousedství máme dobré zkušenosti.
Bylinky pomáhají např. při problémech s močovými cestami, při zánětech, průjmu a pokaženém žaludku, zablokované páteři, infekci na tlapkách...
Problémy ledvin a záněty močového měchýře
Zvířátka mají stejné zdravotní obtíže jako jiní tvorové, tím myslím i nás, lidi. Problémy vznikají i ze stejných příčin. Záněty ledvin a močových cest jsou buď vyvolány infekcí po prostydnutí anebo se jako spouštěč často vyskytuje stres a strach zvířátka, že ho např. opustíme. Zvířata navíc cítí, když jsou páníčci vystresovaní a něčeho nebo o někoho se bojí. Pak se to zpětně může projevit na jejich zdravotním stavu.
Zvířátka velice dobře reagují na bylinné kapky, homeopatika a bachovky. Tam často vidíme odezvu během několika hodin. Zvířátka přijímají také dobře energii reiky, reakce je někdy vidět okamžitě. Materialisté by to měli někdy vidět na vlastní oči, aby se přesvědčili, že to není placebo. Zvířeti dodáváte energii a ono ji cítí a reaguje třeba tím, že si během dne pro energii přijde, vyžádá si ji, buď se upřeně dárci energie dívá do očí anebo dokonce čumákem šťouchá do nohy. A když se mu uleví, tak už nechce, dokonce před působením utíká. Osobně vyzkoušeno na Lotce.
Při obtížích ledvin a močových cest a močového měchýře se nám osvědčilo podávání kapek z lichořeřišnice. Velice dobře taky působí bylinné kapky vyrobené podle tibetských receptur, je to EPAM 24-ledvinový a při zánětu přidávám EPAM 900-Imunita. Mezi oběma přípravky je třeba ponechat cca 15 minut časový odstup. Ledviny a močové obtíže potřebují dostatek tekutin, které by neměly být úplně studené.
Také pejsky bolí páteř a klouby
Zrovna tak je třeba zmoklé zvíře po vycházce důkladně vysušit a dohlédnout, aby neleželo na studené podlaze nebo v mokré studené trávě. V zimě se předpokládá u „panelákových“ mazlíčků slušivý obleček chránící záda a bříško. Mně by se docela líbilo, kdyby chudáci pejsci nemuseli šlapat v přesolené břečce „bosou nohou“ a měli holínky.
Pejskům se blokuje páteř stejně, jako lidem. Používám pak na masáže bylinné balzámy nebo Kittlovu mast se sírou. Při problémech s tlapkami, když je tam nějaká trhlinky, infekce, trn, tak děláme obklady z jílu nebo můžete udělat vývar z česneku a tím potřít prostor mezi prsty, kde je vlhko a množí se bakterie. Když to pejsek vylíže, tak česnek působí vnitřně, když nevylíže, tak má česnek čas působit přímo v postiženém místě.
Nezapomeňte, že při obtížích, je potřeba konzultovat problém s veterinářem, abyste něco závažného nezanedbali. Bylinky jsou první pomoc a podpůrná léčba při léčení.