Kartáček na střeva zelený jíl

Francouzský zelený jíl čistí střeva

Jíl se od pradávna používal a používá na celém světě. Jíl používají instinktivně zvířata, jíl se naučili používat i lidé v dávných dobách. Jíl prý v rámci regenerace organizmu používá i světoznámý francouzský herec Jean Paul Belmondo. Asi proto vypadá ve svých požehnaných letech pořád skvěle. I přesto, že Zelený jíl připravený k použitíjiž není právě junior, zahanbí svým vzhledem i kondicí mnohem mladší jedince.

Jíly různých barev a vlastností se používají vnitřně ve formě jílového roztoku, který se vypije s dostatkem vody.  Jíl se používá i zevně na obklady, masky a do koupelí. Nejúčinnější je jíl vytěžený z velkých hloubek, musí být jemně umletý a usušený na sluníčku. To mu dodá ještě energii. Při práci s jílem se nesmí používat kovové nádobí a nářadí. Jednou použitý jíl se musí vyhodit, protože díky své absorpční schopnosti pojal závadné látky, které byly v těle.

Jak se asi objevila myšlenka na používání hlíny? Tedy jílovité hlíny, která se samozřejmě svým složením a vlastnostmi liší od písčité hlíny, ornice apod.?

Představuji si to tak, že první člověk začal používat jíl v okamžiku, když si uvědomil, že zvířata pijí jílový roztok při žaludečních obtížích nebo se válejí v blátě, pokud mají kožní problémy nebo bolesti kloubů.  A jak to tak v přírodě odpozoroval, tak to zkusil také. A ejhle, ono to působilo i na lidi. A jak to funguje? Přesný princip nikdo nezná. Ale zkušenosti potvrzují, že jíl mechanicky čistí střeva a celý trávicí trakt. Zelený jíl má schopnost regulovat stolici. Pomáhá při rychlém a paradoxně i při velmi pomalém průchodu stolice střevem. 

Jak se připravuje zelený jíl?

Jíl si připravíte tak, že jednu vrchovatou umělohmotnou čajovou lžičku francouzského zeleného jílu večer nasypte do sklenky vody, cca 150-200  ml. Může být i prostá kohoutková. Jílovou směs nechejte ustát přes noc. Ráno nalačno jílovou vodu bez sedliny vypijte. Nebo jílový roztok vypijte na noc jako poslední, co před spaním vykonáte.

Během kúry doplňte tekutiny pitím čisté vody nebo bylinkovými čaji. Použít můžete např. Bylinářské koště nebo Zentrichův detoxikační čaj. Aspoň dodržíte pitný režim, který je nutný při všech detoxikačních procedurách. Nejúčinnější je čistící kúra trvající 21 dní. Po ní můžete udělat přestávku na 1 týden a kúru si znovu zopakovat.

Pokud užíváte léky nebo bylinky, je vhodné je užít až za 0,5 – 1 hodinu před nebo po užití jílu. Stejně tak je důležité zachovat časový odstup od jídla.Francouzský zelený jíl a jílové tobolky

Francouzský zelený jíl EPAM, jehož účinky máme již mnoho let vyzkoušené, se vyznačuje vynikajícím čistícím a detoxikačním efektem. 

Zelený jíl jsem nazvala „kartáček na střeva“. A proč? Připadalo mi to stejné, jako když jsme dříve čistili flašku od mléka štětkou.  Pročištění střev, to je ten hlavní důvod, proč francouzský zelený jíl k čištění používáme. Během jílové kúry dojde k důkladnému pročištění střev a celého trávicího traktu a sliznic od krku „až dolů“. V případě úporných problémů je po týdnu kúru možno zopakovat.

Během pročištění vnitřku střev se po možném mírném zhoršení, ke kterému může dojít vlivem detoxikace, vyčistí v mnoha případech pokožka lidí trpících na kožní záležitosti.

 V praxi si tak ověřujeme platné tvrzení „Jak uvnitř, tak na povrchu“.

Jak působí zelený jíl na střeva

Francouzský zelený jíl EPAM prý odstraní ze sliznic to, co tam nepatří...

Jak jíl rozezná patogenní bakterii od „přátelské“ bakterie? Prý je to tajemství schované v elektrickém náboji. Stejné se odpuzuje a opačné se přitahuje. Tak nejspíš + patogenní bakterie skočí na - zrníčko jílu a ten ji vyveze ven z organismu. Pročištění střev touto známou a šetrnou metodou považuji za velmi důležité i v rámci prevence zvláště v těch rodinách, kde se vyskytují nepříjemnosti v trávicím ústrojí.

Pročištění střev se doporučuje také ženám trpícím na časté a opakované záležitosti v ženském ústrojí.

Jak používat zelený jíl

Pokud zelený jíl někomu způsobuje zácpu, doporučujeme nakapat do jílové vody pár kapek citronu, do stravy přidat vlákninu a zvýšit pitný režim. Po několika dnech se vše upraví. Má-li někdo obavy, že mu pití jílové vody bude nepříjemné, tak ho můžeme na základě zkušeností ujistit, že to není tak hrozné, lze to vydržet, jsou daleko horší věci.

A pokud to někdo opravu, ale opravdu, nemůže zvládnout, tak může jíl užívat v tobolkách v dávce 3 x denně 2 tablety. Toto dávkování se osvědčilo i při zrychleném průchodu stolice a při žáhopálení.

Je to sice o něco málo účinné, jíl působí až v žaludku, ale je to pořád lepší než nedělat pro sebe vůbec nic.

Na co Bylinář Zentrich používal zelený jíl

Terraterapie

Bylinář J. A. ZENTRICH, farář Kneipp, tibetští mniši i šamani primitivních kmenů vyzkoušeli, že se účinnost obkladu zvýší, jestliže se do jílové pasty zapracují byliny, pryskyřice jehličnanů nebo jiné přírodní látky, např. mumio nebo propolis. Nám se osvědčilo i používání Tibetských jílových pleťových masek EPAM doplněných právě o další účinné složky z mumia, jehličnanů a bylin, které výrazným způsobem regenerují, čistí, prokrvují a omlazují pokožku, vypínají vrásky a zlepšují i kvalitu vlasů.

Jíl se používá také na obklady, masky a koupele. Jílovými obklady se s úspěchem dříve i dnes léčily pohmožděniny, zánětlivá místa a otoky. Jílové obklady se přikládají i na štípance od včel, vos a sršní. Jíl vytahuje z těla zvířat i lidí fujtajbly, snižuje horkost, pokud ho přiložíte na horkostí postižené místo.

Jílovými obklady se velice dobře tiší kožní nepříjemnosti, které způsobují urputné svrbění a pálení. Jílovým obkladem můžete obložit obolavěný krk, ten se pak raduje přímo závratnou rychlostí. Jílem se obkládají i orgány: játra, ledviny, plíce, trávicí ústrojí, klouby, krční páteř, ženské i mužské pohlavní orgány.

Další známou možností využití jílu je koupel. Jílový prášek nasypaný do vodní lázně s teplou vodou působí kožní potíže, metabolizmus, podporuje pocení.

V knize Terraterapie a aquaterapie , přírodní léčba hlínou a vodou, od bylináře Josefa A.Zentricha se seznámíte s používáním zeleného jílu při různých chorobách.