Kartáček na střeva zelený jíl

Francouzský zelený jíl čistí střeva

Jíl se od pradávna používal a používá na celém světě. Jíl používají instinktivně zvířata, jíl se naučili používat i lidé v dávných dobách. Jíl prý v rámci regenerace organizmu používá i světoznámý francouzský herec Jean Paul Belmondo. Asi proto vypadá ve svých požehnaných letech pořád skvěle. I přestože Zelený jíl připravený k použitíjiž není právě junior, zahanbí svým vzhledem i kondicí mnohem mladší jedince.

Jíly různých barev a vlastností se používají vnitřně ve formě jílového roztoku, který se vypije s dostatkem vody.  A jíl se používá i zevně na obklady, masky a do koupelí. Nejúčinnější je jíl vytěžený z velkých hloubek, musí být jemně umletý a usušený na sluníčku. To mu dodá ještě energii. Při práci s jílem se nesmí používat kovové nádobí a nářadí. Jednou použitý jíl se musí vyhodit, protože díky své absorbční schopnosti pojal jedovaté látky, které byly v těle.

Jak se asi objevila myšlenka na používání hlíny? Tedy jílovité hlíny, která se samozřejmě svým složením a vlastnostmi liší od písčité hlíny, ornice apod.? Představuji si to tak, že první člověk začal používat k léčení jíl v okamžiku, když si uvědomil, že zvířata pijí jílový roztok při žaludečních obtížích nebo se válejí v blátě, pokud mají kožní problémy nebo bolesti kloubů.  A jak to tak v přírodě odpozoroval, tak to zkusil také. A ejhle, ono to fungovalo i na lidi. A jak to funguje? Přesný princip nikdo nezná. Ale zkušenosti potvrzují, že jíl mechanicky čistí střeva a celý trávicí trakt. Zelený jíl má schopnost regulovat stolici. Pomáhá při průjmu a mnoha jedincům i paradoxně při zácpě.

Jak se připravuje zelený jíl?

Jíl si připravíte tak, že jednu vrchovatou umělohmotnou čajovou lžičku francouzského zeleného jílu večer nasypte do sklenky vody, cca 150 ml. Může být kohoutková. Jílovou směs nechejte ustát přes noc. Ráno si jílovou směs znovu zamíchejte dřevěnou nebo umělohmotnou lžičkou a nalačno směs vypijte.

Slabší povahy, které si potřebují zvyknout na nové věci, mohou první tři dny pít pouze aktivovanou vodu. Všichni ostatní statečně od prvního dne vypijí celý obsah sklenky. Tedy vypijte vše i s „jílovým lógrem“. Aby nezůstal zbytek zeleného jílu na dně, přilijte trochu vody, znovu zamíchejte a vypijte. Aspoň dodržíte pitný režim, který je nutný při všech detoxikacích. Nejúčinnější je detoxikační kúra trvající 21 dní. Po ní můžete udělat přestávku na 1 týden a kúru si znovu zopakovat.

Pokud užíváte léky nebo bylinky, je vhodné je užít až za 0,5 – 1 hodinu před nebo po užití jílu. Stejně tak je důležité zachovat časový odstup od jídla.Francouzský zelený jíl a jílové tobolky

Francouzský zelený jíl EPAM, jehož účinky máme již mnoho let vyzkoušené, se vyznačuje vynikajícím čistícím a detoxikačním efektem hlavně díky tomu, že se k čištění střev používá i jílová usazenina, které říkám jílový lógr. Zelený jíl jsem proto nazvala „kartáček na střeva“. Připadalo mi to stejné, jako když jsme dříve čistili flašku od mléka štětkou. Kdyby se jílová usazenina nepoužila, tak by nemohlo dojít k mechanickému pročištění střev, což je ten hlavní důvod, proč francouzský zelený jíl k čištění používáme. Během jílové kúry dojde k důkladnému pročištění střev a celého trávicího traktu a sliznic od krku „až dolů“. V případě úporných problémů je po týdnu kúru možno zopakovat.

Během pročištění vnitřku střev se po možném mírném zhoršení, ke kterému může dojít vlivem detoxikace, vyčistí v mnoha případech pokožka lidí s ekzémem, lupénkou nebo akné.

 V praxi si tak ověřujeme platné tvrzení „Jak uvnitř, tak na povrchu“.

Jak působí zelený jíl na střeva

Francouzský zelený jíl EPAM odstraní ze sliznic toxiny, jedy, bakterie, plyny...

Jak jíl rozezná patogenní bakterii od „přátelské“ bakterie? Prý je to v elektrickém náboji. Stejné se odpuzuje a opačné se přitahuje. Tak nejspíš + patogenní bakterie skočí na - zrníčko jílu a ten ji vyveze ven z organismu. Pročištění střev touto známou a šetrnou metodou považuji za velmi důležité i v rámci prevence zvláště v těch rodinách, kde se vyskytuje rakovina trávicího ústrojí.

 Pročištění střev se doporučuje také ženám trpícím na časté a opakované kvasinkové infekce gynekologického ústrojí a výtoky.

Jak používat zelený jíl

Pokud zelený jíl někomu způsobuje zácpu, doporučujeme nakapat do jílové vody pár kapek citronu, do stravy přidat vlákninu a zvýšit pitný režim. Po několika dnech se vše upraví. Má-li někdo obavy, že mu pití jílové vody bude nepříjemné, tak ho můžeme na základě zkušeností ujistit, že to není tak hrozné, lze to vydržet, jsou daleko horší věci. A pokud to někdo opravu ale opravdu nemůže zvládnout, tak může jíl užívat v tabletách v dávce 3 x denně 2 tablety. Toto dávkování se osvědčilo i při průjmech a u některých nemocných při pálení žáhy.

Je to sice o něco málo účinné, jíl působí až v žaludku, ale je to pořád lepší než nedělat nic.

Na co Bylinář Zentrich používal zelený jílTerraterapie

Bylinář J. A. ZENTRICH, farář Kneipp, tibetští mniši i šamani primitivních kmenů vyzkoušeli, že se účinnost obkladu zvýší, jestliže se do jílové pasty zapracují byliny, pryskyřice jehličnanů nebo jiné přírodní látky, např. mumio nebo propolis. Nám se osvědčilo i používání Tibetských jílových pleťových masek EPAM doplněných právě o další účinné složky z mumia, jehličnanů a bylin, které výrazným způsobem regenerují, čistí, prokrvují a omlazují pokožku, vypínají vrásky a zlepšují i kvalitu vlasů.

Jíl se používá také na obklady, masky a koupele. Jílovými obklady se s úspěchem dříve i dnes léčily pohmožděniny, zánětlivá místa a otoky. Jílové obklady se přikládají i na štípance od včel, vos a sršní. Jíl vytahuje z těla zvířat i lidí toxiny, snižuje horečku, pokud ho přiložíte na zanícené místo. Jílovými obklady se velice dobře tiší lišeje, které způsobují urputné svrbění a pálení. Jílovým obkladem můžete obložit bolavý krk, ten se pak hojí přímo závratnou rychlostí. Jílem se obkládají i nemocné orgány: játra, ledviny, plíce, trávicí ústrojí, klouby, krční páteř, ženské i mužské pohlavní orgány.

Poslední známou možností využití jílu je koupel. Jílový prášek nasypaný do vodní lázně s teplou vodou zlepšuje kožní potíže, ekzémy, lupénku, zrychluje metabolizmus, podporuje pocení a hubnutí.

V knize Terraterapie a aquaterapie , přírodní léčba hlínou a vodou, od bylináře Josefa A.Zentricha se seznámíte s používáním zeleného jílu při různých chorobách, potížích se střevy, štítnou žlázou, ekzémem i lupenkou...