Bylinář Zentrich pro apatyku

V současné době je na českém trhu s různými přírodními a chemickými "potravními doplňky" úplně nabito. Nabídka je tak pestrá a tak početná, že našinec málem lituje, že není chorý, když je všude kolem tolik skvělých preparátů, které by ho na počkání postavily opět na nohy (tato připomínka arciť ještě více platí pro oficielní medicínu a její lékárny…).

Příslušné přípravky nemají chybu - až na to, že jsou většinou mocně předražené - protože jsou ze západního dovozu. A takový americký nebo finský dělník požaduje (a dostává) mnohem více, než proletář český.

Navíc - mnoho těchto produktů se prodává pyramidovým způsobem (tzv. multilevel) a každý "kamének" z této pyramidy si chce co nejvíce přisypat pro sebe - takže ke konečnému spotřebiteli se výrobek dostává za ceny někdy doslova astronomické, kdy poměr cena/výkon je zcela neúměrný.

Proto se ve své praxi zcela zásadně zaměřuji především na levnější, ale kvalitní výrobky českého původu, případně na dovozy z bývalých socialistických států - a zpětná vazba od mých klientů ukazuje, že jsem se vydal správným směrem. Dražší a západní dovozové produkty používám a nabízím pouze v tom případě, kdy je z jakýchkoli důvodů nedostupný levnější domácí ekvivalent.

Jsem velmi rád, že Hanka a Karel Parmovi, kteří mají ze své velkoobchodní pozice značnou možnost ovlivňovat obchodníky, přijali tuto moji filozofii a nabízejí skutečně to nejlepší, co čeští výrobci produkují.

Připouštím, že existuje řada kvalitních českých produktů, které ještě neznáme - určitě jich ale není mnoho. Je až neuvěřitelné, jak třeba taková Kittlova mast podle historického receptu, připravená z nejobyčejnějších surovin - má vynikající účinky v léčbě ekzémů, plísní a artrózy.

 Rovněž řada přípravků EPAM představuje dnes už téměř kompletní spektrum účinků a dovedeme jimi ovlivňovat tak rozdílné potíže, jaké přinášejí např. nevysvětlitelnou slabost na straně jedné nebo dysfunkci různých orgánů na straně druhé. Samostatnou kapitolu pak tvoří gemmoterapie.

 

Výrobky Rabštejnské apatyky představují dnes absolutní špičku v oboru, ovšem ani výrobky firmy NADĚJE většinou nezůstávají pozadu; obě uvedené firmy pracují s poněkud odlišnými technologiemi a tak jejich výrobky lze jen obtížně srovnávat. Já osobně používám výrobky obou uvedených firem.

 

Snažím se nespat a tak prakticky trvale sleduji nabídky současného trhu a po vyzkoušení předávám své zkušenosti manželům Parmovým, kteří je ihned poté zařazují do své komerční nabídky. Z nejnovější doby jmenuji alespoň řadu ruských výrobků - např. šípkový a rakytníkový olej a další, pro kteréžto produkty se v současné době vyřizují potřebná schválení. Nepochybuji o tom, že i tyto kvalitní produkty se brzy dostanou do nabídkového seznamu firmy Parma.

 

Samozřejmě, že značné zásluhy je třeba připsat i časopisu REGENERACE a ediční politice nakladatelství EMINENT, jejichž zásluhou se informace o novinkách v přírodní léčbě velmi rychle dostávají k těm, jimž jsou především určeny - tj. k nemocným…

 

Jos. A, Zentrich V c.k. sněmovním městě Kroměříži dne 10. května MMIII.