Čaje na odvykání při alkoholismu a kouření

Jak na odvyknutí při alkoholismu a kouření

Alkoholik i kuřák se dobrovolně rozhodli pro užívání drog, které nejsou právě přínosem pro naše zdraví. Pokud si člověk popřeje nárazově něco lihovin v přiměřené míře, tak to není alkoholismus, je to pro radost a na dobrou chuť.

Pokud požívá alkohol denně a těší se již od rána či si musí dávat ráno „vyprošťováka“ (čím se pokazíš, tím se napravíš), tak to už je problém. Alkoholik to ovšem jakoMěsíček problém nevidí, tvrdí, že to má pod kontrolou. To je pěkný nesmysl. Jak může mít pod kontrolou, že ho lačné buňky těla přinutí denně vypít spoustu piv, tvrdého alkoholu nebo vína.

Kuřák taky nevydrží na jedné chuťovce, ale během dne padne celá krabička a ve společnosti s popíjením alkoholu i dvě. Jak se asi taková stvoření můžou ráno cítit? Řekla bych, že docela bídně. Alkoholový akces naruší hospodaření organismu s minerály až na 1 měsíc.

Lidské tělo si svoji potřebnou dávku alkoholu tvoří každý den. Někdy víc, někdy méně, záleží na kombinaci potravin. Ovoce a chleba s máslem a mlékem vyvolá kvašení a hned je z toho alkohol v těle. Denně si vyrobíme cca 10 gramů alkoholu. Při pravidelném užívání alkoholu tělo přestává alkohol tvořit a potřebuje ho dostávat zvenčí. Závislosti na alkoholu se lépe zbavují muži.

Ženské tělo reaguje složitěji, hůř a déle při odvykání. Léčba závislosti se většinou protáhne až na několik let, slabší vůle toto odvykání prodlužuje. Tělo alkoholika i kuřáka je nemocné, otrávené, regenerace je určitě na místě, ať to dopadne, jak to dopadne…

Pokud pacient (jedná se o těžkou nemoc-alkoholismus) sám chce, má silnou motivaci, léčba bude určitě snazší.

 Bylinkami lze podpořit ozdravné a čistící procesy v těle. Kuřákovo SOS jsou výtažky z pupenů stromů, čistí dýchací a oběhový systém:

Bříza přispívá k detoxikaci organismu, působí na normální stav kloubů, normální funkci močových cest a ledvin, přirozená obranyschopnost, imunita, normální hladina cholesterolu.

Svída působí na normální kardiovaskulární funkce, tj. normální funkce srdečně cévního systému.

Líska působí na normální funkci dýchacího systému, normální funkci urogenitálního systému mužů, přirozená obranyschopnost, normální činnost cév, hladina cholesterolu v krvi, a určitě oceníte, že líska působí na osvěžení těla.

 

Čaj na odvykání od alkoholu I.

Přeslička 2 čajové lžičky

Mateřídouška 1 čajová lžičkamateřídouška

Kořen lékořice 1 čajová lžička

Pelyněk 1 čajová lžička

V 0,8 litru vařící vody 5 minut povaříme kořen lékořice a pak vhodíme ostatní bylinky a pod pokličkou luhujeme 15 minut. Můžeme uschovat v termosce. 3 x denně před jídlem vypijeme sklenku bylinkového čaje.

Bylinky regenerují játra, lékořice zesiluje účinek ostatních léčivých bylin a ochraňuje žaludek. Alkoholikovi se pitím tohoto čaje mění chutě a přestává chutnat alkohol.  

Čaj na odvykání od alkoholu II.

Kukuřičné vlasy 2 čajové lžičky

Třezalka 1 čajová lžička

Řebříček 1 čajová lžičkařebříček

Měsíček 1 čajová lžička

Pelyněk 1 čajová lžička

Bylinky zalijeme 0,75 l horké vody, necháme pod pokličkou 15 minut luhovat, přelijeme do termosky a 3 x denně před jídlem vypijeme 1 sklenici.

 

Čaj na odvykání kouření

List eukalyptu 1 polévková lžíce

Med 1 polévková lžíce

Glycerol (glycerin) 1 polévková lžíce

Eukalyptus zalít vařící vodou a pod pokličkou nechat odstát 30 minut. Do chladného čaje přidejte med a glycerol. Během dne užívejte štamprdli směsi, která snižuje chuť na cigaretu.

Na odvykání kouření je vhodná i borůvka.

Čaj na vystřízlivění

Pro urychlení vystřízlivění po alkoholovém dýchánku si připravte čaj z fialek. Dvě lžíce natě i s květy zalijte 0,3 l vařící vody, pod pokličkou nechejte 15 minut vyluhovat a ještě teplý čaj najednou vypijte.

Čaj při škytání

1. při záchvatu škytavky vypijte čaj z mateřídoušky připravený obvyklým způsobem. Do čaje vymačkejte 1 citron a teplý po hltech vypijte.

2. lžičku hřebíčku povařte v 0,3 l vody, nechejte 10 minut pod pokličkou vyluhovat a po scezení pomalu vypijte.

 

Varování:

Kdo nechce odvyknout, sice to říká, ale to je jen navenek pro okolí, tak tomu nepomůžou žádné bylinky ani babské či doktorské rady. S takovým rozhodnutím o nekonání se nedá nic dělat.