Váženi zákazníci. V době od 28.6 do 7.7. čerpáme dovolenou. Zásilky odešleme 8.7.-9.7. Objednávky z doby od 10.7.-14.7., odešleme následující den. Jako poděkování za trpělivost od nás dostanete drobný dárek- přívěsek dle aktuální nabídky. Děkujeme za pochopení.

Přívěsek Prasátko pro štěstí

Přívěsek Prasátko pro štěstí- symbol hojnosti, plodnosti, štěstí a prosperity.

24 Kč 19,83 Kč bez DPH

Přívěsek Prasátko pro štěstí 

Drobné dárky udělají vždy radost. Ještě větší radost však je, pokud se k nim váže něco, co znásobí jejich hodnotu jak dárku, například jistéPrasátka pro štěstí očekávání...

Prasátko pro štěstí:   Roztomilý symbol hojnosti -Symbolika prasátka se ve světových kulturách liší, ale obecně je spojována s plodností, blahobytu a štěstím. Jak přijímají symbol prasátka různé kultury?

      

V České republice je prasátko tradičním symbolem štěstí a prosperity. Je spojováno s plodností a užitečností. Kdo se postí na Štědrý den, ten uvidí dokonce zlaté prasátko.


Středověká Evropa: Prasátko bylo v minulosti pokládáno za hledače pokladů a symbolizovalo úrodnou půdu a dostatek zdravých hospodářských zvířat. Prase umí najít lanýže, což je přímo poklad k nezaplacení.


Starověké civilizace: Staří Řekové, Římané, Slované i Germáni měli prase za obětní zvíře a dokonce prase prohlásili za posvátné zvíře.


Staří Keltové si obrázek prasátka pro štěstí vytvářeli na svých mincích, což odráželo jeho význam v keltské kultuře.
Středověké turnaje: V 16. století se prasátko objevovalo i na hracích kartách jako žolík. Vlastník této karty s obrázkem prasátka, i když bylo na nižší kartě, mohl přebít i krále.

Tato rozmanitost v symbolice prasátka nám tak ukazuje, jak hluboko je zakořeněno v lidské kultuře a jak různorodě je používáno jako symbolika napříč generacemi a různými civilizacemi.

Ať už je prasátko vnímáno jakkoliv, jeho přítomnost má přinášet pocit štěstí a optimismu.

Talisman Prasátka je oblíbeným dárkem, který symbolizuje štěstí a tradici.

 

Vhodné jako drobný dárek pro kolegyně, spolužáky, dárek k maturitě pro štěstí, památka na rozloučenou se základní či střední školou...

Prasátko pro štěstí s korálkem z dobarveného jadeitu.

Baleno v celofánovém sáčku s kartičkou pro štěstí. Na kartičku můžete napsat věnování.

Zasíláme kominíčky s barevnými korálky a kartičkami dle aktuálních skladových zásob.

Není určeno pro děti do 6-ti let.

Přívěsek je připevněn na kartičce "Pro štěstí" a zabalen v celofánovém sáčku.

Cena je za 1 ks.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: