Váženi zákazníci. V době od 28.6 do 7.7. čerpáme dovolenou. Zásilky odešleme 8.7.-9.7. Objednávky z doby od 10.7.-14.7., odešleme následující den. Jako poděkování za trpělivost od nás dostanete drobný dárek- přívěsek dle aktuální nabídky. Děkujeme za pochopení.

Jak připravit bylinný čaj

Návod na přípravu bylinných čajů:

Bylinky jsou používány lidstvem od nepaměti.

Byliny se využívají v přírodní medicíně na celém světě, v našich krajích používala bylinky snad každá babička. Recepty, tajné rady i tradice předávaly z matkyJablečný_čaj_konev na dceru, z babičky na vnučku. Někde se bylinám více věnovala mužská část rodu.

Byliny se používaly od dávných časů také při přípravě teplých i studených pokrmů, při prevenci chorob i při léčbě různých nemocí. Bylinky můžeme použít mnoha způsoby. Bylinky čerstvé, sušené, louhované v lihu, bylinky zalité studenou i teplou vodou, v bylinných tobolkách, bylinných krémech, v gelech s přídavkem čerstvých bylin, koupelové čaje s bylinkami a se solí atd. 

 

Bylinky v Zentrichově apatyce

 

Zentrichova apatyka s.r.o. dodává bylinné čajové směsi legendárního moravského bylináře J.A.Zentricha, velice úspěšný je čaj Fytoncizen. Bylinář Zentrich používal bylinky ve směsích. Jedna bylinka obvykle nemá stejnou moc a působení, jako celá skupina bylinek, zaměřených na určitý problém.

Z bylinných čajů Bylináře Karla se osvědčil bylinný čaj Bylinářské koště na čištění.

Příjemné a užitečné jsou bylinky od V.Grešíka.

Na českém trhu si našly své místo tibetské bylinné čaje EPAM od Borise Tichanovského.

A přímo legendární je Jančův ledvinový čaj s bylinkou zvanou celík zlatobýl, na který J.Janča pěl přímo ódy.

 

Návod na přípravu bylinného čaje

  • Většina sypaných bylinných čajů se připravuje tak, že 1 čajovou lžičku či 1 polévkovou lžíci čajové směsi (bývá uvedeno na obale), přelijeme horkou vodou a přikryté se ponecháme 10-15 minut vyluhovat.
  • Poté scedit a buď 15 minut před jídlem, nebo v odůvodněných případech 15 a více minut po jídle, po doušcích popíjet.
  • Některé bylinky můžete nechat v termosce, aby bylinný čaj byl alespoň vlažný.
  • Bylinné čaje se obvykle používají 3 x denně šálek.
  • Doba trvání pitné kúry z bylinných čajů bývá obvykle 3-6 týdnů.
  • Během dne je možno kombinovat podle potřeby i více bylinných čajů.
  • Není vhodné bylinné čaje, které jsou používány v souvislosti se zdravotními problémy, užívat ve stejném složení dlouhodobě, tzn. několik měsíců. Vhodnější je složení bylinné směsi obměňovat.