Můžou gemmoterapii děti a těhotné ženy?

Je vhodná gemmoterapie pro děti a těhotné a kojící ženy? Ano či ne?Měsíček lékařský

Téměř denně zodpovídám dotaz maminek, jestli můžou gemmoterapii, tedy výtažky z pupenů, užívat děti, těhotné a kojící ženy. Leknou se toho, že na výrobku, gemmoterapeutiku, je napsán zákaz používání. Maminky se tedy bojí, že je výrobek závadný. Ale naštěstí se nemají čeho bát.

Výrobek gemmoterapie je nezávadný, ten uvedený zákaz na etiketě musí být z toho důvodu, že gemmoterapie je doplněk stravy. Pro doplňky stravy platí předpisy, že pokud obsahují alkohol, tak tam musí být zákaz pro tyto skupiny. Pokud se přes toto upozornění rozhodnete, že budete gemmoterapii používat a dodržíte doporučené dávkování, tak se není dle mého názoru čeho obávat.

 

Alkohol je i v tekutých lécích pro děti

Maminky, napadlo Vás někdy se podívat na složení tekutých léků z lékárny? V nich taky bývá alkohol, ale tím, že je to schválené jako lék, tak to děti můžou. Třeba tinktury na odkašlávání apod. Pokud dítě sní chleba s máslem, zapije mlékem a potom dostane ovoce, vytvoří si jeho tělo takové množství alkoholu, že by tomu ani jeden nevěřil.

 

Jak se zbavit alkoholu v gemmoterapii

Alkohol lze částečně snížit tak, že gemmoterapii, tedy kapky výtažku z pupenů, nakapeme do vlažné vody teplé max.40°C, zamícháme a chvilku počkáme. Alkohol se odpaří.

 

Gemmoterapie pro ženy

Těhotné ženy v případě, že se rozhodnou pro přírodní postupy, budou užívat nižší dávky a pro jistotu pupeny nebudou bez doporučení lékaře užívat. Kojící matky mohou užíváním gemmoterapie v některých případech dokonce příznivě ovlivnit zdravotní stav svých dětí. Vše však záleží na vlastním rozhodnutí za použití selského rozumu a případně po domluvě s osvíceným ošetřujícím lékařem.

 

Názor bylinářky Hanky na gemmoterapiihanka-na_facebook_small

Podle mého názoru je vždy lepší použít pro děti i těhulky a kojící něco z léků Matky přírody než „těžkou chemii“. Počínající kašel můžete zmírnit tinkturou z gemmoterapie nebo tibetskými biostimulátory Epam. Léčivé látky z léčivých bylinek nelze získat jinak, než vylouhováním v lihu. Tedy pokud si nechcete z bylinek zrovna uvařit čaj.

Dokonce v některých případech lze „skrz matku“ léčit dítě. Třeba ekzémy u kojených miminek příznivě ovlivní bylinné tinktury gemmoterapie a Francouzský zelený jíl na čištění organismu. Tinktury i jíl užívá kojící maminka.

Lékaři a maminky mnohdy zbytečně řeší užívání bylinek a přírodní postupy a přitom dětem dají antibiotika. A maminky klidně při kojení užívají antikoncepci, kouří a dají si alkohol. To je podle mě daleko horší než bylinky v jakékoliv podobě.

 

Informace o alkoholu v gemmoterapii

 

Pro zajímavost uvádím informace převzaté od výrobce gemmoterapie z Rabštejnské apatyky ( upraveno, zkráceno)Gemmoterapie

 

Proč je alkohol v gemmoterapii z Rabštejnské apatyky

Alkohol (přesněji ethylalkohol, líh kvasný) je obsažen v našich rostlinných přípravcích z více důvodů:

1. Alkohol slouží k získání účinných látek z rostlin: Mnohé účinné látky jsou ve vodě nerozpustné nebo jen těžce rozpustné.

2. Alkohol konzervuje. Když je již alkohol obsažen v přípravcích, působí jako účinný a přírodní konservačního prostředek. Oproti syntetickým chemikáliím jde o velmi vhodný způsob konservace vzhledem k výborné biologické odbouratelnosti alkoholu. Alkohol je látka tělu vlastní.

3. Zlepšuje resorpci: U některých látek, jako jsou například silice, se zvyšuje resorpce a tím také účinnost díky přítomnosti alkoholu.

 

Jak vzniká alkohol

1. obecně: prostřednictvím kvašení plodů, obilí apod. dodanými kvasinkami, které přítomné cukry přeměňují (mj.) na ethylalkohol a oxid uhličitý.

2. v těle: fyziologicky se v lidském těle díky metabolickým procesům produkuje relativně konstantní hladina alkoholu ve výši asi 0,03 %0 .

 

 Jaký je obsah alkoholu v potravináchGemmoterapie pro děti

Také potraviny obsahují velice často alkohol (etanol) a to i tehdy, není-li to na jejich obalu vyznačeno.

 

Zde najdete přehled některých potravin, které obsahují alkohol ze své podstaty:

 

Potravina-Množství-Obsah alkoholu

Ovocná šťáva 0,2 l // 0,6 g

Chléb 50 g (1 plátek) //0,2 g

Kefír 500 g //2,5 - 5 g

Nealkoholické pivo 0,2 l // 1,0 g

(Pivo) (0,3 l) //(10 g)

(Víno) (0,25 l) //(25 g)

 

Informace o gemmoterapii

J.A.Zentrich Gemmoterapie, přírodní léčba pupeny

P-Andrianne Velká kniha gemmoterapie

Gemmopreparáty, tj.gemmoterapii, zakoupíte v E-shopu: ZentrichovaApatyka.cz