Jak polknout velkou tobolku

Návod, jak polykat velké tobolky nebo tablety

 S polknutím velké tobolky nebo tablety má problém velká většina lidí. Některé mleté bylinky nebo minerální látky jsou v tobolkách. Např. Zásaditá směs Velka_tobolkaMINERALY Alkalinka je v tobolkách, protože někteří zákazníci tuto formu užívání preferují.

  

Tobolky mají tu přednost, že v nich není žádné pojivo a přidané látky kromě základní suroviny. Ale tobolky zase mají tu nevýhodu, že občas některé bývají velké. Taky mám stejný problém s polykáním, jako ostatní... 

 

Moje zkušenosti s polykáním velkých tobolek

 

Někdy se mi polknutí lehce povede, jindy to vypadá, že se zadusím a utopím v hltu vody nebo čaje. Nejstrašnější okamžiky nastávají, když se mi želatinová tobolka přilepí na patro a začne mě dusit. Želatina začne bobtnat a zvětšovat objem…

Dříve:

Čím víc jsem tobolku zapíjela vodou a zakláněla hlavu s představou, že tobolka vklouzne do krku, tím to bylo horší.  Zachránila mě informace jednoho dobrého člověka. Dostalo se mi poučení, jak se neudusit tobolkou a jak se neutopit vodou, kterou tobolku zapíjím. Tak se s Vámi o tuto jednoduchou radu podělím. Teda jednoduchá je tehdy, když už víte, jak na to.

 

Jak polknout velkou tobolkuVital C

 

Vtip je v tom, že nesmíte hlavu předčasně zaklonit.

Tady je pracovní návod k polykání:

1. Vložit tobolku do úst

2. Napít se vody

3. Předklonit hlavu a počkat, až se povrch tobolky namočí ve vodě

4. Teprve tehdy, když je tobolka mokrá, tak zaklonit hlavu

5. Polknout

6. Zapít dostatečným množstvím vody nebo čaje, aby tobolka neuvízla v hrdle.

 

Doufám, že podle návodu se tento úkon už povede. Nejlepší nápady jsou jednoduché. A tato rada je opravdu velmi jednoduchá. Stačí, když víte, jak na to.

 

Teď už pro Vás nebude problém s polykáním tobolek ze Šišáku bajkalského.

Problém nebudete mít ani s tobolkami s Kotvičníkem. 

Kotvičník si oblíbili i sportovci, kteří ho znají také pod názvem Tribulus Terrestris.

Výše zmiňované tobolky Alkalinka je směs zásadotvorných minerálů vápník, hořčík a draslík. Na přání zákazníků je směs bez sodíku. Na přání mojí maminky je to právě v tobolkách, protože mamku nebaví pít.

Tobolky Dr.Slim jsou tobolky s vlákninou glukomannan.

Pokud máte i tak problém s polknutím tobolky, můžete si některé druhy bylinek nebo minerálů vysypat na lžičku, do vody nebo zvláště vitaminy do jídla. 

VITAL B+C komplex nebo VITAL D jsou právě připravené i k této variantě, tedy vysypáním do jídla. Koneckonců, vitaminy by se měly užívat během jídla nebo těsně po jídle, jsou lépe vstřebatelné a využitelné organismem, což si můžete přečíst v návodu: Jak užívat vitaminy.