Fíkovník tinktura z pupenů 50 ml (Gemmoterapie)

Hladina lipidů v krvi, cholesterol, pohyblivost kloubů, střeva, (před)menstruační komfort,  mikrobiální rovnováha  

Skladem
Kód: 70
155 Kč 128,10 Kč bez DPH

Fíkovník

 

Fíkovník smokvoň-Ficus caricaFíkovník

 

Pro Fíkovník jsem si zřídila vlastní kategorii-BTNŽ. Znamená to-bez toho nemůžu žít.

Tak se na to podíváme podrobněji.

Vztah ke zdraví ze seznamu dosud neposouzených zdravotních tvrzení podle článku 13.1 - tzv. "On hold" seznamu

Normální funkce střevního traktu, normální hladina cholesterolu a lipidů v krvi, pohyblivost kloubů, mikrobiální rovnováha, (před)menstruační komfort.  

Co si představit pod povoleným výrazem“Pohyblivost kloubů“? Jak chcete chodit, když klouby špatně fungují, tj. drhnou o sebe, což způsobuje nesmírné utrpení, spojení zčervená, pálí a každý pohyb vyžaduje sebezapření. Mnohdy to nejde bez růžového prášku, někdy se nepovede ani s růžovým práškem.

 

Předmenstruační komfort je, když trpí žena na různé typy nepříjemností. Projevují se obvykle 1-2 týdny před nástupem menstruace, měsíčků či  menses. Žena necítí úplně nejlépe, od toho asi ten komfort, třeští ji častěji hlava, některé ženy mají až usilovné třeštící utrpení spojené s menses.

Výkyvy nálady, plačtivost nebo výbuchy vzteku, nápinky v podbřišku, ale to asi nemusí být nutně podmíněno a vyvoláno zrovna měsíční záležitostí, mnozí spoluobčané zvl. mužského pohlaví tyto záležitosti nemají, a přesto obdobnými nepříjemnostmi trpí.

Normální funkce střevního traktu- trávicí soustava člověka zajišťuje příjem potravy, mechanické a chemické zpracování, vstřebání živin a vyloučení nestrávených a nestravitelných zbytků potravy. Cílem je získání živin z potravy. Člověčí trávicí soustava měří jako 2 poschodí v paneláku, tedy cca 8 metrů.

TRÁVICÍ SOUSTAVA začíná ústy nahoře a končí konečníkem dole. Mezi tím jsou orgány, kde dochází ke zpracování.

Hladina lipidů:z řeckého "lipos", tj. tučný, přírodní, ve vodě nerozpustné látky rostlinného i živočišného původu. Lipidy mají ochrannou funkci na celý organismus, tvoří ochranný obal a termoobal proti vnějším vlivům. Tady platí" všeho moc škodí a dobrého pomálu". Jestliže chcete dozvědět více, jukněte na Wikipedii, odkud čerpáme spoustu informací.

Doplněk stravy s alkoholem 

Složení: Výtažek z pupenů, 48% alkohol, rostlinný glycerol. Obsah 50 ml

Dávkování:

Po protřepání 1 kapka (0,05 ml= 50 mg) na 1 kg tělesné hmotnosti, rozdělit na 3 dílčí dávky za den. U dětí od 10-ti let 1 kapka na 1 rok věku za den nakapat do sklenice vody. Uvedené dávkování se nesmí překročit.  

Není určeno pro děti do 10-ti let, těhotným a kojícím ženám. Uchovávejte mimo dosah dětí! Není určeno jako náhrada pestré stravy. Případný zákal není na závadu.

 

Co potřebujete vědět o gemmoterapii? 

CO JE GEMMOTERAPIE?

Gemmoterapie je metoda fytoterapie, která je založena na zpracování  čerstvých pupenů stromů a jiných zárodečných tkání do formy lihové tinktury.

JAK SE POUŽÍVÁ GEMMOTERAPIE?

  • Doporučujeme detoxikaci organismu břízou (buk, dub, jilm). Stačí 1 sklenka nebo v akutním případě 3 dny užívání samostatně.
  • Potom následuje užívání dalších výtažků z pupenů (gemmoterapeutik).

 

JAK SE DÁVKUJE GEMMOTERAPIE?

Na 1 kg váhy se obvykle užívá 1 kapka (někdy až 2 kapky). Znamená to, že dospělý člověk vážící 60 kg užívá 3x denně 20 kapek gemmopreparátu.

LZE KOMBINOVAT GEMMOTERAPII S LÉKY?

Gemmoterapeutika je možné kombinovat s bylinkami, homeopatiky, klasickou léčbou, léky. Doporučujeme zachovat časový odstup cca 15 minut.

MŮŽOU GEMMOTERAPII DOMÁCÍ ZVÍŘATA?

Samozřejmě, pokud se objeví problém, který naznačuje možnost použití gemmoterapie.

KDE NAJDU INFORMACE O GEMMOTERAPII?

Bylinář J.A.ZENTRICH-GEMMOTERAPIE, přírodní léčba pupeny.

Zkušenosti ze zahraničí -francouzský lékař- Philippe Andrianne - Velká kniha gemmoterapie.

Informace o léčivých účincích bylinek najdete v herbářích starých bylinářů, na Wikipedii, a něco zajímavého se najde i v Herbáři Zentrichovy apatyky.

UPOZORNĚNÍ NA ÚČINKY GEMMOTERAPIE

NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16.5.2012), které platí od 14.12 2012 neumožňuje firmám  uvádět účinky doplňků stravy na organismus.

50 ml

 

Obrázky léčivých bylinek nám poskytla p.Orsáková, logo je Bylinář Karel, prosím, udělejte si svoje...

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: