Jinan dvoulaločný-ginkgo biloba

Jinan najdete také pod názvem Ginkgo biloba.Jinan ginkgo biloba 

V Číně, kde je jinan velmi oblíbený, se nazývá yin-kyo, což znamená stříbrný plod. Jinan pochází ze severovýchodní Číny.

 

Švédský botanik Carolus Linnaeus ho pojmenoval Ginkgo biloba, což znamená ginkgo se dvěma laloky. K tomuto názvu se rozhodl podle tvaru listu. K zařazení jinanu došlo v roce 1771.

 

Historie starověkých jinanů

 

Ginkgo se objevil na zemi asi před 200 miliony let. V této době prý kdy planetu Zemi obývali dinosauři. Jinan je nejstarší existující druh stromu na světě a zajímavostí jistě je, že se dožívají až 1000 let. Ginkgo biloba je dodnes žijící fosilie. Jinan je strom dorůstající výšky až 35 metrů.

 

Podle Paracelsovy nauky o analogiích ze stáří ginkgo biloby lze usuzovat, že je to strom dlouhověkosti. Strom je starý, tak tedy bude pomáhat starým. Výzkum léčivých účinků jinanu dvoulaločného probíhá již desítky let. Léčitelé samozřejmě dlouhá léta znají léčivé účinky jinanu, ale vědci je chtějí objasnit a potvrdit. Všechny léčebné možnosti jinanu se přisuzují celkové struktuře jeho molekul, tedy flavonoidům a dalším sloučeninám (terpenlaktonům).Gemmoterapie jinan

 

Flavonoidy v ginkgo bilobě

 

Flavonoidy jsou sloučeniny nacházející se ve všech rostlinách a ovoci. Jsou to antioxidanty, které vychytávají nebezpečné molekuly, volné radikály. Flavonoidy tak působí preventivně proti poškození a odumírání buněk. Důležité jsou flavonoidy, které nalezli vědci v ginkgu, tedy quercetin, kaempferol a izorhamnetin.

V tradiční čínské medicíně, tibetské medicíně i medicíně ostatních národů světa jsou využívány léčivé účinkyginkgo biloby po celá staletí. V ČR je ginkgo biloba spíše znám pod názvem Jinan dvoulaločný.

 

Léčivé účinky jinanu

 

Gemmoterapie-léčba výtažky z pupenů –JinanGinkgo

 

Jinan se používá především pro zdravou činnost mozku a při rekonvalescenci po náhlých příhodách mozkových, jinan mimořádně silně a pozitivně působí na cévní systém. Jeho příznivé účinky byly zaznamenány při náhle vzniklé hluchotě i u postupně ztráceného sluchu, šumění( tinitu) a praskání v uchu. Jinan zlepšuje prokrvení končetin, hlavně dolních. Jinan příznivě působí na činnost a rytmus srdce, zlepšuje stav po nachlazení dýchacích cest, ovlivňuje stařecký třes, zlepšuje paměť a působí na psychogenní a cévní bolest hlavy.

 

Vzhledem k tomu, že výzkum stále probíhá, dá se předpokládat, že vědci objeví daleko více léčivých účinků jinanu. Nakonec kdo z nás by nechtěl vědět, co nám nejstarší strom světa může nabídnout?

Jinan z pupenů stromu-gemmoterapeutikum-je vhodné užívat v rámci prevence i při různých typech cévních onemocnění.

 

Výrobky z jinanu dvoulaločnéhoBalzám_mumio

 

V ČR se osvědčilo používání výtažku z pupenů jinanu. Zpracovává se čerstvý pupen, který má v sobě informaci o léčivých účincích stromu. V malé hmotě se skrývá obrovský energetický potenciál. Proto dávám přednost tinktuře vyrobené z pupenů jinanu před tobolkou či tinkturou vyrobenou ze sušeného či čerstvého listu.

Gemmoterapie jinan-na cévy, prokrvení mozku a končetin.

 

Tibetský balzám s mumiem, jehličnany a ginkgo bilobou-jinanem výrazným způsobem zlepšuje stav pokožky tím, že ochraňuje kožní buňky a odbourává volné radikály způsobující stárnutí pleti a vrásky. Vlastně omlazuje. Patří mezi nejúčinnější hojící přípravky pro pleť, svalovou tkáň, šlachy, klouby a chrupavky. Při výrobě balzámu se vycházelo ze starého receptu tibetské medicíny, kterou si lékaři předávali rodovou tradicí. Láma Dordong tuto mast používal na léčbu pohmožděnin kloubů a svalů, používala se i na léčbu zlomenin.