Váženi zákazníci. V době od 28.6 do 7.7. čerpáme dovolenou. Zásilky odešleme 8.7.-9.7. Objednávky z doby od 10.7.-14.7., odešleme následující den. Jako poděkování za trpělivost od nás dostanete drobný dárek- přívěsek dle aktuální nabídky. Děkujeme za pochopení.

Jinan dvoulaločný-ginkgo biloba

Jinan najdete také pod názvem Ginkgo biloba.Jinan ginkgo biloba 

V Číně, kde je jinan velmi oblíbený, se nazývá yin-kyo, což znamená stříbrný plod. Jinan pochází ze severovýchodní Číny.

Švédský botanik Carolus Linnaeus ho pojmenoval Ginkgo biloba, což znamená ginkgo se dvěma laloky. K tomuto názvu se rozhodl podle tvaru listu. K zařazení jinanu došlo v roce 1771.

 

Historie starověkých jinanů

 

Ginkgo se objevil na zemi asi před 200 miliony let. V této době prý planetu Zemi obývali dinosauři. Jinan je nejstarší existující druh stromu na světě a zajímavostí jistě je, že se dožívají až 1000 let. Ginkgo biloba je dodnes žijící fosilie. Jinan je strom dorůstající výšky až 35 metrů.

Podle Paracelsovy nauky o analogiích ze stáří ginkgo biloby lze usuzovat, že je to strom dlouhověkosti. Strom je starý, tak tedy bude pomáhat starým. Výzkum léčivých účinků jinanu dvoulaločného probíhá již desítky let. Bylináři samozřejmě dlouhá léta znají účinky jinanu, ale vědci je chtějí objasnit a potvrdit. Všechny potencionální možnosti jinanu se přisuzují celkové struktuře jeho molekul, tedy flavonoidům a dalším sloučeninám (terpenlaktonům).Gemmoterapie jinan

 

Flavonoidy v ginkgo bilobě

 

Flavonoidy jsou sloučeniny nacházející se ve všech rostlinách a ovoci. Důležité jsou flavonoidy, které nalezli vědci v ginkgu, tedy quercetin, kaempferol a izorhamnetin.

V tradiční čínské medicíně, tibetské medicíně i medicíně ostatních národů světa jsou využívány účinky léčivé byliny ginkgo biloby po celá staletí. V ČR je ginkgo biloba spíše znám pod názvem Jinan dvoulaločný.

 

Vztah ke zdraví ze seznamu dosud neposouzených zdravotních tvrzení podle článku 13.1 - tzv. "On hold" seznamu 

Duševní rovnováha, Mikrocirkulace krevního systému, Kognitivní funkce, Periferní oběhový systém - oči – slyšení, Normální činnost mozku

 

Gemmoterapie-výtažky z pupenů –JinanGinkgo

 

Jinan se používá především pro normální činnost mozku a příznivé působení na cévní systém. 

 

Vzhledem k tomu, že výzkum stále probíhá, dá se předpokládat, že vědci objeví daleko více pozitivních účinků jinanu. Nakonec, kdo z nás by nechtěl vědět, co nám nejstarší strom světa může ještě nabídnout?

 

Výrobky z jinanu dvoulaločnéhoBalzám_mumio

 

V ČR se osvědčilo používání výtažku z pupenů jinanu. Zpracovává se čerstvý pupen, který má v sobě informaci o účincích stromu. V malé hmotě se skrývá obrovský energetický potenciál. Proto dávám přednost tinktuře vyrobené z pupenů jinanu před tobolkou či tinkturou vyrobenou ze sušeného či čerstvého listu. Výrobky z jinanu jsou lékaři doporučovány zvláště při problémech se sluchem a oběhovým systémem.

Gemmoterapie jinan-Duševní rovnováha, mikrocirkulace krevního systému, kognitivní funkce, periferní oběhový systém - oči – slyšení, normální činnost mozku.

 

Tibetský balzám s mumiem, jehličnany a ginkgo bilobou-jinanem výrazným způsobem zlepšuje stav pokožky. Při výrobě balzámu se vycházelo ze starého receptu tibetské medicíny, kterou si lékaři předávali rodovou tradicí. Láma Dordong tuto mast používal na promazání pokožky nad pohmožděnými či jinak postiženými klouby a svaly.