Kadidlovník Boswellie

Kadidlovník pravý , kadidlovník pilovitýBoswellia_sacra_-_Köhler–s_Medizinal-Pflanzen-022

Boswellia sacra je strom z čeledi březulovité, Burseraceae, což je čeleď tropických rostlin z řádu mýdelníkotvarých. Arabsky se kadidlo nazývá Luban.

Kde roste kadidlovník

Kadidlovník roste v jižních částech zeměkoule, na Arabském poloostrově, Madagaskaru, Indii, Pákistánu, Cejlonu a v Malaisii.

Nejkvalitnější kadidlo, tedy produkt získaný z kadidlovníku, pochází z Ománu, Etiopie, Somálska a Jemenu. S kvalitou kadidla je to obdobné jako s čagou. Čím horší podmínky pro růst stromu, tím kvalitnější kadidlo je získáno. Břízu s čagou moří sníh, mráz a vítr, kadidlovník moří větší horko, kamenitá či písčitá půda a nedostatek srážek. V těchto těžkých podmínkách strom roste pomaleji, má méně, ale za to kvalitnější kadidlo.

Kadidlovníky jsou stromy vysoké 2-8 metrů.

Co je kadidloKadidlovník_Omán - kopie180

Kadidlo je klejopryskyřice, která se získává tak, že stromu, kterému je tak 8-10 let, naříznuta kůra stromu, začnou vytékat bílé kapky, které na vzduch ztuhnou a ztmavnou. Kadidlovník se vytvořením kapiček pryskyřice brání. Chce tak zacelit vzniklou ránu. V našich podmínkách to taky známe, např. jehličnaté stromy vypustí v místě rány vonnou pryskyřici, kterou je možno sbírat a dále zpracovat např. do mastí a hojivých balzámů.

Kadidlo z Ománu je považováno za nejkvalitnější na světě, dokonce s ním prý vykuřují ve Vatikánu. Samozřejmě, že je používáno k náboženským obřadům i jinde. Kadidlo bylo vedle zlata a myrhy jedním ze tří vzácných darů, které přinesli Tři králové do Betléma při narození Ježíše. Kadidlo obsahuje látky, které byly využívány při balzamování. Zvláštní vůni dávají kadidlu terpeny, tedy těkavé vonné látky.Kadidlo

Na co působí kadidlo

kadidle se nacházejí boswellové kyseliny, to je informace pro ty, co mají něco s klouby. Nesmím pojmenovat zdravotní obtíže, proto to čtěte tak, jakože chytrému napověz...

Destilací je z kadidla získáván kadidlovníkový aromatický olej s velice příjemnou vůní.

Kadidlový olej, kterému se také říká olibanum neboli olej svatého pomazání, napomáhá duchovnímu uvědomění, podporuje meditaci a povznáší ducha. 

V Ománu na trhu s kadidlem jsou prodávány různé druhy kadidla. Místní prodejci občas cucají a žvýkají nazelenalé kousky kadidla. Tento zelený druh se získává z mladých stromků kadidlovníků. Je velmi drahé. Zelené kadidlo je měkčí než jiné druhy, proto se může i žvýkat. Tomuto druhu říkají Ománské zelené kadidlo, Green Hojari, kadidlo vypadá jako smaragdové kamínky. Někdy se mu říká Royal, tj. královské. Kadidlo měl rád i samotný sultán Quabus.

Kadidlo se používá k vykuřování, čímž dochází k vyčištění prostoru od ... a negativní energie.

Indické kadidlovníky poskytují kůru na výrobu léčivých čajů.

Boswellie-kadidlovník pilovitý-

Vztah ke zdraví ze seznamu dosud neposouzených zdravotních tvrzení podle článku 13.1 - tzv. "On hold" seznamu

Normální funkce střevního traktu

normální stav kloubů

normální činnost zažívacího ústrojí

normální činnost srdce

 normální hladina cholesterolu v krvi

 duševní zdraví

 normální funkce reprodukčního a dýchacího systému