Krevní cukr a cholesterol

Glykemický indexDR_Slim_vláknina glukomannan

Hladina krevního cukru v krvi by měla být vyrovnaná. Správná strava a interval mezi jídly cca 3-4 hodiny by měly stabilní hladinu cukru udržet. Pokud jíte jídlo s vysokým glykemickým indexem, uvolní se najednou velké množství cukru. Dojde tak k prudkému nárůstu a stejně tak prudkému poklesu. To vyvolá nerovnováhu v organismu, nejdříve nárůst energie a pak pokles, což s sebou nese podrážděnost, slabost, závratě a únavu.

Krevní cukr je měřitelný. Jednotkou je glykemický index (zkratka GI), což je bezrozměrná veličina, která udává rychlost využití glukózy tělem z určité potraviny.

Glykemický index

Velmi vysoký glykemický index (90-100): kukuřičné vločky, glukóza, maltróza, burizony, bílý chléb

Vysoký glykemický index (80-100) : banány, bílá rýže, mrkev, kukuřice, mango, vločky, ovesné otruby, brambory, rozinky, celozrnný pšeničný chléb. Potraviny s vysokým glykemickým indexem mají i vysoký podíl rafinovaných sacharidů a cukrů.

Středně vysoký glykemický index (50-80): laktóza, pomeranče, hrášek, černý chléb, ciróza, těstoviny, rýže basmati

Nízký glykemický index (30-50) :jablka, ječmen, hrášek, fazole-sušené, čočka, mléko, broskve, hrušky, celozrnný žitný chléb, jogurtzelenina s vlákninou

Velmi nízký glykemický index (pod 30): máslo, sýry, vejce, ryby, fruktóza, grep, maso, buráky, švestky, zelenina, soja

Co udrží stabilní glykemický index

Vhodná kombinace pro stabilní hladinu cukru v krvi je tedy kombinovat jídla s různými indexy. Potraviny, které se rychle tráví, mají střední nebo vysoký index, potraviny trávené pomalu mají nižší glykemický index.

Vláknina udržuje potravu déle v žaludku a ve střevech, udržuje tedy i déle stabilní hladinu krevního cukru. Vhodná potravina k udržení stabilní hladiny krevního cukru je vláknina. Např. psyllium, nebo vláknina glukomannan, což je vláknina, která má velkou schopnost mohutně nabobtnat. Podmínkou je, že vlákninu zapijete nejméně ¼ litrem tekutiny.

Vláknina Glukomannan byla v nedávné době podrobně prozkoumána.  Dr.Slim vláknina glukomannan pomáhá se spalováním tuků a tím kontroluje váhu. Vlákninu glukomannan Dr.SLIM je vhodné zařadit při redukční dietě, při potřebě snížit cholesterol a na snížení pocitu hladu.

Evropská komise povolila tvrzení pro glukomannan

Glukomannan přispívá ke snížení hmotnosti.

Glukomannan (Dr.SLIM) v rámci nízkoenergetické diety přispívá ke snížení hmotnosti. Příznivého účinku se dosáhne při přívodu nejméně 3 g glukomannanu denně ve 3 dávkách nejméně po 1 g (2 tobolky), zapitých 1 – 2 sklenicemi vody, před jídlem a v rámci nízkoenergetické diety.Bylinářské koště čistící odkyselující bylinný čaj

Dr.SLIM s glukomannanem udržuje hladinu cholesterolu:

Glukomannan přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Příznivého účinku se dosáhne při přívodu 4 g glukomannanu denně (6 – 7 tobolek rozdělit během dne, přijímat krátce před jídlem, hodně zapíjet vodou).

Bylinné tobolky na normální hladinu cukru

Pokud dáváte přednost bylinkám, můžete působit na hladinu cukru v krvi např. pomocí bylinných tobolek Tobolky na normální hladinu cukru.

Bylinné čaje na normální hladinu cukru

Pitný režim je vhodné doplnit i popíjením bylinných čajů. Mohou to být různé čistící čaje, např. Bylinářské koště, nebo čaje zaměřené na posílení  soustavy podílející se na udržení normální hladiny cukrů nebo na cholesterol.

Gemmoterapie na na normální hladinu cukru a cholesterol

Pokud dáváte přednost bylinným tinkturám, doporučujeme výtažky r pupenů, gemmoterapii.

Nejdříve pročistěte organismus gemmopreparátem z Břízy. Potom užívejte např Lípu a posléze Ořešák.