Poznáte, jak jste mladí?

Jak jsme mladí?

Lékaři říkají, že jsme tak mladí, jak mladý je náš kardio-vaskulární systém, tedy srdečně-cévní soustava.Karkade-ibišek z ománu

Něco o údržbě:

Auto je dopravní prostředek pro tělo a tělo je dopravní prostředek pro duši. Cévní systém je systém potůčků, říček a řek pro krev. Místem určení krve jsou buňky.

Dnes je obvyklé, že v každé rodině je nejméně 1 auto. O tento dopravní prostředek se majitel průběžně stará, občas zajede do servisu na diagnostiku obtíží, vymění olej, filtry, pneumatiky, vyčistí klimatizaci a vyluxuje vnitřek auta a umyje a vyleští zevnějšek. Každé 2 roky jede s autem na povinnou technickou kontrolu a kontrolu emisí.

 

A jsme u jádra problému. Téměř žádný řidič a majitel auta neposkytne tutéž údržbu vozítku, které vozí jeho JÁ, jeho duši.  Znamená to, že se nestará s péčí řádného hospodáře o své tělo, které mu bylo po dobu života svěřeno k bezplatnému užívání. Jediná podmínka půjčky byla, provádět pravidelnou údržbu, aby tělo co nejdéle vydrželo být funkční. Vozítko na duši chce být také udržováno a opečováváno.

 

Když nedostane to, co je třeba, tak se začne, stejně jako auto, zadrhávat, má větší spotřebu, vyfukuje více jedovatých plynů, snižuje se rapidně výkon, do kopce nevyjede jako obvykle, ale na nižší převodový stupeň, v zimě hůře startuje…Auto nesmí být přetíženo nadměrným nákladem, zhoršuje to jeho jízdní vlastnosti ablobid0 prodlužuje brzdnou dráhu a může to mít při bouračce fatální následky.

 

Paul Brunton Tělo, svazek 4, část 2

Za fyzické tělo je každý člověk zodpovědný. Musí s ním a v něm žít. Nedostatek patřičné péče o ně způsobí, že si tělo stěžuje. Jedinou řečí, jakou to může učinit, je u většiny lidí projev nemoci, nevolnost nebo špatná funkce; u jiných stačí tichý intuitivní pocit. Ale i když v prvém případě je jeho řeč zaslechnuta, jeho poselství je často nepochopeno, ignorováno nebo zamítnuto.

 

Myslíte si, že tělu nevadí, když nosí nadměrný náklad a je nuceno podávat výkony, ke kterým nemá dispozice a není na to stavěno? Pytle s cementem na stavbu domu odveze náklaďák a ten zase nepojede s rodinou na dovolenou k moři. Nebohé tělo musí zvládat víc, než všechny kategorie aut. A mnohdy bez údržby.

 

Jak zůstat mladší a fit?

Péčí o kardiovaskulární systém oddálíte stárnutí.

 

Jak a čím pečovat o kardiovaskulární systém?

 

Doplnit  minerály

 

Zásaditá směs Mineraly  dodává minerály. Zásaditá směs Mineraly obsahuje vápník, hořčík, sodík a draslík. Kdo se obává sodíku, může použít tobolky Zásadité minerální směsi Alkalinka, tobolky neobsahují sodík. Indikační pH papírky měří kyselost moči v rozsahu 5,4-7,4 pH.

 

Normální činnost oběhové soustavy

Nejprve je třeba pročistit organismus tinkturou Bříza. přispívá k normálnímu trávení a detoxikaci, působí na normální stav kloubů, normální funkce močových cest -blobid1 ledviny, imunita, normální cholesterol. Každá z bylinek působí ještě na spoustu dalších obtíží, které se v shopech nesmějí uvádět. Naštěstí i EU usoudila, že by hloh mohl působit na normální činnost nervové a oběhové soustavy. Hloh má relaxační účinek a napomáhá spaní.

 Jmelí  působí na normální činnost cévní soustavy, hladinu lipidů v krvi, metabolismus lipidů, imunitu.

 

Doplnit vitamíny a upravit životosprávu

Tělo se má dostat pod naši vládu, musí si zvyknout vykonávat naši vyšší vůli, která slouží našemu nejlepšímu já, našemu čistšímu vědomí. (Paul Brunton Tělo, svazek 4, část 2)

 

Jak to uděláme?

Pomůžeme mu přiměřeným pohybem, a pokud to jde, tak snížením množství a rozsahu stresových situací. Pokud to nejde, tak posílíme svou psychiku, abychom si to tak nebrali, dostali se do nadhledu. Jak a čím?

 

bylinky

Pomůže tinktura gemmoterapie lípa a fíkovník. Lípa působí na metabolismus glukózy, játra, normální funkce dýchacího systému, přirozenou obranyschopnost organismu, odolnost, relaxaci– spánek a normální trávení.

Fíkovník působí na normální funkce střevního traktu, normální hladinu cholesterolu a lipidů v krvi, pohyblivost kloubů, mikrobiální rovnováhu, (před)menstruační komfort.obrázek fíkus.

 Vitamíny

Vitamíny skupiny „B“ dodávají energii, srovnávají metabolismus. Přes zimu je nezbytné doplnit „sluníčkový“ vitamín „D“. Jeho nedostatek je prokázán v široké populaci států, kde se ještě střídají roční období. To je je průšvih tam, kde od podzimu do jara panují mlhy, smog, nedostatek slunce. Nedostatek má přímý vliv na imunitu a ta je zodpovědná za fyzické i psychické zdraví, kašle, rýmy, chřipky až po rakoviny.

Vitamíny A,B,C,D,E,K, stopové prvky jód, chróm, selen a zinek a minerály vápník, hořčík, sodík a draslík jsou v Zásadité směsi Mineraly VITAL, ze které si připravíte chutný nápoj.

Pokud chcete užívat tobolky s vitaminy, můžete doplnit B a C vitamin VITALEM B+C komplex a nebo VITALEM D, který doplní D vitamin.

Za pomoci informací z knihy:

Biologické hodiny- Jste tak mladí, jak můžete být?

Prof.Michael F.Roizen, M.D. a Elizabeth Anne Stephensonová, Rybka Publishers, 2000