Jak na stres a bylinky na stres

Stres, co to je stres, každý se stresuje? Nebo je to výsada jen některých jedinců? Mají stres i zvířata?

Stres se stal často používaným slovem, když není možné zjistit jinou příčinu obtíží. Stres je dnes považován za spouštěč mnoha, zdá se, že přímo většiny, civilizačních nemocí. Při stresu dochází k vyplavování většího množství stresových hormonů, které vytvářejí kyseliny v organismu. Stres tedy způsobuje překyselení organismu. A překyselení organismu následně způsobuje zdravotní problémy. Pakliže po stresové záležitosti nedojde k uvolnění, zůstane organismus Stres mají i psi a kočkypřekyselený a tak je připraveno prostředí na spuštění nemoci.

 

Definice stresu

 

Stress= angl. zátěž, je jedno z nejpoužívanějších slov při stanovování jakékoliv diagnózy v dnešní uspěchané době. Stresu se přičítají všemožné problémy, které mnohdy nikdo neumí jinak pojmenovat. Stres je strašák moderní doby.

 

Stres- zvaný „Eurostres“, to je tzv. zdravý stres potřebný pro život, pro normální aktivitu vlivem tohoto typu stresu podává jedinec vyšší výkon ať fyzický nebo psychický. Po „zdravé“ stresové zátěži se uvolní všechno napětí.

 

Stres -„Distres“ je pro organismus nezdravá forma stresu. Tělo pořád běží na plné obrátky, ale nedochází k uvolnění. Při této formě stresu se vytváří v těle nadměrně kyselé prostředí, se kterým se organismus neumí vyrovnat, zbytečně a bez užitku se vyčerpává životní energie a zvyšuje se zatížení organismu.

 

Co je to stres?

Ze statistik je známo, že informace o stresu vyhledávají tisíce lidí denně na internetu.

 

Stresory jsou faktory, vyvolávající stres. Co mezi stresory tedy řadíme:

 

extrémní fyzikální faktory:

prudké světlo, silný hluk, vysoká či naopak nízká teplota.

 

radostné události:Radostná stresující událost

narození dítěte, svatba, žádaná změna zaměstnání, oslava narozenin či dovolená

 

smutné události: smrt v rodině, rozvod, rozchod, stěhování, dlouhodobá nemoc

 

Pro někoho je smutná událost změna místa, zaměstnání, příprava na dovolenou a dovolená.

Pro někoho jiného je za radostnou událost považováno stěhování a rozvod. Každý z nás je unikátní, má jinou hladinu, kdy se stres může negativně projevit.

 

Stresující období prožívá velmi zodpovědný člověk, který pod tlakem musí pracovat a podávat výkony. Stres zažívají i malé děti.

Stres vyvolává také nedostatek spánku, kouření, nezdravý způsob života všeobecně.

 

Jak se projevuje stres?

 

Stává se, že člověk, který byl v minulé době dlouhodobě vystaven jakékoliv formě stresu, má posléze sníženou odolnost vůči stresu. Někdy pak postačí slabší Zasadite_smesi_ na odkyselení organismu při stresuimpulz k vyvolání negativní reakce organismu. Pokud by byl fyzicky i psychicky odolný, nepovažoval by takovou situaci za stresující.

Důsledky dlouhodobého působení stresu se projevují na fyzickém těle např. ztuhnutím svalů. Známe tíži na ramenou nebo si neseme zátěž na bedrech, tato místa se často přímo zablokují.

Někdo trpí na bolesti hlavy, špatné trávení, špatný spánek, spustí se cukrovka, zvýšený krevní tlak, diagnostikována je ischemická choroba srdeční, infarkt, mrtvice, žaludeční vředy, rakovina... Stres je podle čínské medicíny nerovnováha v organismu.

 

Jak zvládnout stres přírodními prostředky

 

Organismus překyselený stresem můžeme posílit tak, že doplníme zásadotvorné minerály obsažené v nápoji ze Zásadité směsi MINERALY.  Vápník, hořčík, sodík a draslík jsou zásadotvorné minerální látky, které tedy odkyselují organismus.

Mezi další osvědčené metody patří  různé relaxační techniky, hudba, cvičení, kreslení, tanec, koupele, procházky, masáže a protistresové bylinky. Stresové a pro nás stresující události byly, jsou a budou. Záleží jen na nás, jestli se jim poddáme nebo jak se s nimi popereme.

Jaké bylinky pomáhají při stresu?