Jak na menopauzu

Jak na menopauzu

Menopauza je přechod. Já jsem si to pracovním názvem nazvala přechod ke zralosti. Ke zralosti přecházejí ženy menopauzou a muži andropauzou. To aby jim to nebylo líto, že ženy mají něco navíc. Mužům by se zdálo, že ženy jsou zralé a oni nic? Přechod je vlastně životní období, kdy se od plného aktivního hormonálního života ženy začne snižovat produkce hormonů až do období, kdy úplně ustane menstruace. To se potom nazývá postmenopauza.

 

Co se děje v menopauze

Během menopauzy dochází k různým zdravotním a psychickým projevům, které ženy zrovna nevítají s nadšením. Mezi ně patří např. návaly horka, noční pocení, bolesti v podbřišku vystřelující až do bederní páteře. Ženy se mohou cítit rozladěně a nespokojeně nebo mají deprese. Objevují se různé zdravotní problémy jako únava, křeče, bolesti hlavy, svalů a kloubů... Pravidlem bývá, že právě ženy, které procházejí menopauzou, bývají většinou velmi vytížené. Profesně jsou na vrcholu a zároveň příležitostně pečují o vnoučata i staré rodiče. Tyto situace vyvolávají vysoké přetížení a stres, nezbývá čas na odpočinek a koníčky, tělo je v nerovnováze mezi příjmem a výdejem energie.

Stres je kyselinotvorná záležitost. Organismus se menstruací již nečistí, je třeba využít i jiné cesty.

 

Odkyselení těla

Starší organismus neumí využít v plné míře vitamíny a minerální látky. Na odkyselení těla a doplnění vstřebatelných minerálů je vhodné použít směs Zasadite_smesi_3_druhyzásadotvorných minerálů. Můžete použít sypkou směs na přípravu chutného minerálního nápoje- Zásaditá směs Mineraly.

 

Jak posílit imunitu

Stres a únava jsou branou pro rozvoj nemocí. Vyčerpaný organismus je překyselený a tím, že v něm nepanuje rovnováha, tak nezvládá útoky bakterií a virů. Jaká je pomoc? Musíme posílit imunitní systém. A jak? Např. bylinkami, které pomohou šetrným způsobem nepoškozujícím organismus.

 Vyzkoušená bylinka na posílení imunity a jaterní činnost, která zároveň působí na snížení cholesterolu, je šišák bajkalský. Šišák také zlepšuje kvalitu spánku a má silné protistresové účinky.

 

Jak na studené nohy

Další problém, který trápí obvykle ženy, jsou studené nohy a ruce. Tak na to, a ještě proti únavě, depresi a na posílení ledvin, jater a plic, působí výtažek z pupenů rozmarýny lékařské.

 

Zánět močových cest

Při začínajících zánětech močových cest je velmi účinnou první pomocí tinktura z pupenů brusinky, tzv. gemmoterapie Brusinka. Brusinka pomáhá proti Gemmoterapie pro ženy ledvinovým kamenům a působí při zánětu ledvin, podporuje vylučování kyseliny močové, močoviny a cholesterolu. Gemmoterapie Brusinka usnadňuje vstřebávání vápníku. Je tedy vhodná i pro osoby trpící osteoporózou, což postihuje zvláště ženy po přechodu. Gemmoterapie brusinka doplňuje ubývající estrogen, působí proti křečím, při návalech horka, děložních fibromech (nádorech), postmenopauze, vazivovatění vaječníků a tepen.  Brusinka zabraňuje degeneraci cévních stěn a účinná je i při obtížích trávicího ústrojí, jako je zácpa, a problémy s tlustým střevem.

 

Bylinka pro ženy

Tinktura z pupenů maliníku, gemmoterapie maliník, se užívá při prolapsech, což je snížení dělohy, konečníku, střev a močového měchýře Dále pomáhá při léčbě hemoroidů, mírně posiluje a zklidňuje nervy a čistí ženské pohlavní orgány.

 

Návaly horka, bušení srdce a tlak

Ženy v období přechodu trápí návaly, bušení srdce a pocity slabosti, vysoký, nízký či kolísavý tlak. Úlevu od těchto obtíží přináší výtažek z pupenů hlohu.

 

Zklidňující bylinky pro ženy

Vhodné bylinky na celkové zklidnění, navození dobré nálady a pro klidný a hluboký spánek, jsou meduňka, chmel, třezalka, dobromysl, bazalka, kozlík, šípek, mateřídouška. Z jejich kombinací si můžeme na noc připravit bylinný čaj, který můžeme osladit medem. Koneckonců i med působí báječně na tělo i psychiku. Do nadhledu nad problémy, které se na nás valí, nás vyzdvihne gemmoterapie-tinktura z pupenů lípy a fíkovníku.

 

Jak se z toho nezbláznit?

Zdraví i psychice prospějí procházky, nejlépe v blízkosti lesa a vody, dostatek minerálů, vitamínů a odpočinek.

Na Kapverdách mají národní heslo: „No stres“.

My máme přísloví: "co se vleče, neuteče".