Váženi zákazníci. V době od 28.6 do 7.7. čerpáme dovolenou. Zásilky odešleme 8.7.-9.7. Objednávky z doby od 10.7.-14.7., odešleme následující den. Jako poděkování za trpělivost od nás dostanete drobný dárek- přívěsek dle aktuální nabídky. Děkujeme za pochopení.

Jak na menopauzu

Jak na menopauzu

Menopauza je přechod. Já jsem si to pracovním názvem nazvala přechod ke zralosti. Ke zralosti přecházejí ženy menopauzou a muži andropauzou. To aby jim to nebylo líto, že ženy mají něco navíc. Mužům by se zdálo, že ženy jsou zralé a oni nic? Přechod je vlastně životní období, kdy se od plného aktivního hormonálního života ženy začne snižovat produkce hormonů až do období, kdy úplně ustane menstruace. To se potom nazývá postmenopauza.

 

Co se děje v menopauze

Během menopauzy dochází k různým zdravotním a psychickým projevům, které ženy zrovna nevítají s nadšením. Mezi ně patří např. návaly horka, noční pocení, bolesti v podbřišku vystřelující až do bederní páteře. Ženy se mohou cítit rozladěně a nespokojeně nebo mají deprese. Objevují se různé zdravotní problémy jako únava, křeče, bolesti hlavy, svalů a kloubů... Pravidlem bývá, že právě ženy, které procházejí menopauzou, bývají většinou velmi vytížené. Profesně jsou na vrcholu a zároveň příležitostně pečují o vnoučata i staré rodiče. Tyto situace vyvolávají vysoké přetížení a stres, nezbývá čas na odpočinek a koníčky, tělo je v nerovnováze mezi příjmem a výdejem energie.

Starší organismus neumí využít v plné míře vitamíny a minerální látky. Na doplnění vstřebatelných minerálů je vhodné použít směs Zasadite_smesi_3_druhyzásadotvorných minerálů. Můžete použít sypkou směs na přípravu chutného minerálního nápoje- Zásaditá směs Mineraly.

 

Jak posílit imunitu

Stres a únava jsou branou pro rozvoj nemocí. Vyčerpaný organismus je unavený a tím, že v něm nepanuje rovnováha, tak nezvládá útoky bakterií a virů. Jaká je pomoc? Musíme posílit imunitní systém. A jak? Např. bylinkami, které nám pomohou šetrným a způsobem nepoškozujícím organismus.

Šišák bajkalský

Normální stav kloubů a svalů, široké a ještě další nedoceněné možnosti použití. 

Na činnost vylučovací soustavy-trávení, ledviny, játra, močové cesty, imunitu a osvěžení těla působí gemmoterapie z 

rozmarýny lékařské.

 

Bylinky pro ženy

Tinktura z pupenů maliníku, gemmoterapie maliník, se užívá zvl. ženských potížích.Gemmoterapie Rabštejnská apatyka

Gemmoterapie maliník:

Maliník působí na normální trávení, vylučování vody z organismu a navozuje předmenstruační komfort

Ženy v období přechodu trápí různé nervové i zdravotní nepříjemnosti, např. oběhové potíže či problémy s usínáním. Úlevu od těchto obtíží přináší výtažek z pupenů hlohu.

Gemmoterapie hloh:

Normální funkce nervové a oběhové soustavy, relaxace, napomáhá usínání

Gemmoterapie brusinka:

Normální stav kostí, kloubů a imunitního systému

Zklidňující bylinky pro ženy

Vhodné bylinky na celkové zklidnění, navození dobré nálady a pro klidný a hluboký spánek, jsou meduňka, chmel, třezalka, dobromysl, bazalka, kozlík, šípek, mateřídouška. Z jejich kombinací si můžeme na noc připravit bylinný čaj, který můžeme osladitSůl s růží medem nebo glukopurem. Koneckonců i med působí báječně na tělo i psychiku. Do nadhledu nad problémy, které se na nás valí, nás vyzdvihne gemmoterapie-tinktura z pupenů lípy a fíkovníku.

Gemmoterapie lípa

 Relaxace, spánek, imunita, trávení, vylučuje vodu z organismu, normální funkce dýchacího systému

Gemmoterapie fíkovník:

Hladina lipidů v krvi, cholesterol, pohyblivost kloubů, střeva, předmenstruační komfort,  mikrobiální rovnováha 

Jak se z toho nezbláznit?

Zdraví i psychice prospějí procházky, nejlépe v blízkosti lesa a vody, dostatek minerálů, vitamínů a odpočinek, koupele ve vodě s  mořskou solí a bylinkami apod..

Na Kapverdách mají národní heslo: „No stres“.

My máme přísloví: "co se vleče, neuteče".