Dlouhá polévka je lék na chřipku

Lék  na chřipku-polévka. Chcete vědět, v čem je ta finta, že polévka léčí chřipku?

Osvědčený recept našich babiček, tedy silný slepičí nebo kuřecí vývar, opravdu pomáhá při nachlazení. Pro toto tvrzení máme konečně vědecký základ. Sláva, tradice je vědecky potvrzena. V našich krajích bývalo zvykem také přinést rodičce „do kouta“ silnou slepičí polévku. Jakmile začala žena rodit, babka skočila na dvorek, podřízla starou vysloužilou slepici a dala ji vařit. Porod trval nějakou tu hodinu, tak se slepice mohla v horké vodě dostatečně dlouho převalovat. Polévka nastartovala rodičce sílu po porodu a pomohla při začátku kojení.

 

Vědecké potvrzení o léčivém účinku polévky

 

Stephen Rennard, plicní specialista z University of Nebraska Medical Centre, zjišťoval, zda kuřecí polévka sníží pohybu neutrofilů, buněk, které spouštějí v místě infekce zánět. Studie potvrdila, že ano, ačkoliv Rannard nebyl schopen vysvětlit, které složky polévky onen pozitivní vliv způsobují.

 

Recept na dlouhou polévku

 

Slepici nebo kuře dáme do lehce osolené vody vařit. Když vzkypí, posbíráme pěnu. Potom zmírníme var, přidáme řasu, např.Chaluhu bublinatou, která dodává minerální látky. Vaříme a vaříme. Nejlepší na dlouhé vaření polévky je tzv.pomalý hrnec, který nemusíte hlídat a tak často dolévat vyvařenou vodu. Hrnec má taky nepatrnou spotřebu energie oproti jiným způsobům vaření. Vývar vaříme 8, 10,12, a když chcete, tak i více hodin. Nejlepší restaurace na světě vaří vývar 12-24 hodin. Kdo to nezkusí, tak nikdy nepozná rozdíl. Vůně po celém bytě, silný vývar, který přímo láká k vypití.

 

Po tak dlouhém varu samozřejmě už maso není úplně použitelné. Někdy ho ani pes nechce. Ale ta síla je právě ve vodě, ve které se maso vařilo.

 

Jak dlouhou lze polévku uchovávat?

 

Nějakým záhadným způsobem se stalo, že vývar se nezkazí, nezačne kvasit nebo zavánět, ani když ho 3 dny (možná i více) necháte při pokojové teplotě v místnosti. A pokud jste ho navařili větší množství a chcete ho mít při ruce, tak naporcovaný vývar můžete zmrazit a uschovat pro případ počínající nemoci.

 

Dlouhá polévka při nachlazení

 

Při prostydnutí, začínajícím kašli, rýmě, bolesti v krku a viróze nebo angíně doporučuji použít vývar jako základ polévky, do které přidáme cibuli, česnek, pórek, pažitku, bílou ředkev, pepř, chilli papriku, kurkumu a čerstvý kořen zázvoru. Ingredience nemusí být všechny, vražte tam, co dům dá…Po vypití polévky vlezte do postele a vypoťte se, v mnoha případech to postačí pro zastavení začínajícího onemocnění.

 

Podle čínské medicíny je zatím nemoc na povrchu a vypocením ji vyženeme pryč. Dlouhá polévka posiluje ledviny a imunitu.

Dlouhou polévku můžete dochutit kořením, povařit na závěr zeleninu a během dne popíjet nebo vývar použijte jako základ pro přípravu omáčky.

 

Kdy vznikne nemocŠišák bajkalský na imunitu

 

Nemoc vznikne tam, kde je nerovnováha, ta je tam, kde je překyselené prostředí. Překyselení umožní vznik a rozvoj nemocí typu snížená imunita, rýma, kašel, bolesti hlavy, svalů, kloubů, osteoporóza, artritida, záněty, celulitida, obezita, hyperaktivita dětí, špatné soustředění a paměť, rakovina…

 

Odkyselení organismu

 

Zásaditá směs MINERALY doplní zásadotvorné minerály vápník, hořčík, sodík a draslík.  Pitím nápoje s těmito minerálními látkami se odkyseluje organismus a dojde tím k posílení imunity. Zásaditou směs je možné zalít horkou vodou, přidat strouhaný zázvor a kurkumu. Vznikne tak něco zdravého na způsob čaje s citronem.

Bylinářské koště je odkyselující čistící bylinný čaj.

 

Bylinky na respirační nemoci

 

Imunitu posílí a zároveň se používá i při respiračních onemocněních tobolky Šišák bajkalský, který také snižuje cholesterol, regeneruje játra a působí proti únavě.

 

Dalším přípravkem jsou Šípkové hálky. Hálky jsou zpracované ve formě tinktury, posilují imunitu, mají antivirotické účinky. Je vhodné je tedy aplikovat při virózách, kam patří i opary na rtech a pásový opar. Při oparech se šípkové hálky užívají vnitřně i zevně.

 

Zdraví se tvoří ve střevech

 

V jakém stavu je střevo, tak zdravý nebo nemocný je organismus. Ze zaneseného střeva se nemohou vstřebávat živiny. Platí tady čistit, čistit, čistit. Tlusté střevo a celý trávicí trakt detoxikuje, tedy mechanicky čistí Francouzský zelený jíl. Zelený jíl je „kartáček na střeva“. Jílová kúra trvá 21 dní a je vhodné ji 2-4 x ročně zopakovat. Jíl se namočí do vody, nechá se aktivovat a buď ráno nalačno, nebo na noc se vypije.

 

Čím posílíme imunituČaj bylináře Zentricha Imunozen na imunitu

 

Bylinný čaj od bylináře Josefa Zentricha Imunita je určený na posílení imunity. Bylinky v čajové směsi Fytoncizen-Antibiotický působí při onemocněních typu kašel, rýma, bronchitida, bolest v krku, angína apod.

 

Nedostatek vitamínu D, tedy vitamínu, který v našem organismu vzniká přijímáním slunečního záření, způsobuje oslabení imunity. Ideální by bylo, kdybychom denně pobyli na slunci 10-20 minut. Pestrá a vyvážená strava by měla přinést dostatek minerálů a vitamínů. Vzhledem k tomu, že přírodní zdroje jsou stejně vyčerpané, jako náš organismus, nemohou tedy v dostatečné míře pokrýt potřebu vitamínů a minerálů. Používáme tedy doplňky stravy.

 

Minerály, vitamíny a stopové prvky jsou např. v Zásadité směsi MINERALY VITAL a Zásadité směsi MINERALY Linie.

Kustovnice čínská plod chutná jako hrozinky, má potřebné vitamíny a minerály, denně malá hrstička dostačuje.

 

Nejdůležitější je tedy prevence, v zdravém těle zdravý duch, heslo starých Sokolů platí pořád.