Jak užívat gemmoterapii

Návod, jak užívat výtažky z pupenů rostlin, tzv. gemmoterapii, gemmoterapeutika.

  1. Nejprve je potřeba detoxikovat organismus. Používáme k tomu výtažek z pupenů břízy, případně dub, buk nebo jilm při kožních projevech. Před použitímGemmoterapie protřepejte, případný zákal není na závadu.

  2. Dávkování: na 1 kg váhy se užívá 1 kapka gemmopreparátu. Tzn. při váze 75 kg užijete za den 75 kapek rozdělených do 3 dávek, tj. 3 x 25 kapek přímo do úst, nechat chvíli v ústech, polknout a zapíjet můžete, ale nemusíte.

  3. Dětem a domácím zvířátkům patřičný počet kapek nakapejte na lžičku s vlažnou vodou

  4. Používání gemmoterapii s rozprašovačem z Rabštejnské apatyky: našroubujte rozprašovač, protřepejte a nastříkejte patřičný počet střiků přímo do úst menší váhy 3-5 střiků, větší váhy nebo závažnější obtíže 7-9 střiků.

  5. Mezi tinkturami a případně léky a bylinnými čaji ponechejte chvíli časový odstup, 5-15 minut. Časový odstup zachovejte také od jídla a kouření.

Postup při užívání gemmoterapie

1)      Výtažky z pupenů, gemmoterapie, se užívají po předchozí detoxikaci. Na detoxikaci používáme břízu, dub, buk nebo jilm. Během detoxikace můžeme používat výtažky z bylinek i bylinné čaje. Výtažky z pupenů, gemmopreparáty, se používají až po vyčištění organismu. 

2)      Čím závažnější problém a delší dobu trvající nesnáze, tím delší je i doba užívání. V tom případě můžete použít stejnou tinkturu i 3 x opakovaně. Potom můžete při přetrvávajících nesnázích zvolit jinou gemmoterapeutickou bylinku, která má obdobný účinek a využívat 1-3 balení a případně se vrátit k původní bylince.

 

Kdo může gemmoterapii užívat

Výtažky z pupenů, gemmoterapii, mohou užívat zdraví i nemocní, děti i domácí zvířata. Gemmoterapie z Rabštejnské apatyky je nasládlá po glycerolu, není to Gemmoterapie je určená i domácím zvířatůmcukr, gemmoterapii tedy můžou používat i diabetici. Aspoň si osladí život. Dětem a zvířatům je vhodné upravit dávkování.

 

Můžou gemmoterapii užívat děti?

Na skleničkách gemmoterapeutik je upozornění, že není vhodné pro děti (s určitým věkovým omezením), těhotné a kojící. Toto upozornění musí dle zákona na etiketu umístit výrobce, protože doplňky stravy, což je i gemmoterapie, podléhají zvláštním pravidlům. Není to tedy z důvodu, že by byly výrobky závadné, jen obsahují nějaké množství alkoholu a nejsou testovány jako léky.

 

Můžu kombinovat gemmoterapii s léky?gemmo_voda_180

Gemmoterapii můžete kombinovat i s jinými terapiemi. Současně s gemmoterapií můžete užívat léky, tinktury z bylin, aromaterapii, vitamíny, tobolky s bylinkami, bylinné čaje, Francouzský zelený jíl, Zásaditou směs MINERALY na doplnění zásadotvorných minerálů,tibetské biostimulátory EPAM apod.

 

Výtažky z pupenů dodáváme od firmy Naděje Mgr.Jarmila Podhorná

Výtažky z pupenů dodáváme od firmy Rabštejnská apatyka

Bylinné extrakty a kapky z bylinek najdete v e-shopu.

 

Kdo hledá podrobné informace o gemmoterapii, najde je v knize bylináře Josefa A.Zentricha Gemmoterapie-léčba výtažky z pupenů a nebo ve Velké knize Gemmoterapie od francouzského lékaře p.Andrianna.