Letní osvěžující čaje

Letní osvěžující čaje

Ani se stoupajícími teplotami není důvod vzdávat se chuti svého oblíbeného čaje. Tento tisíciletý nápoj, který miluje celý svět, totiž nemusíme pít jen horký! Pojďme se společně podívat na několik osvěžujících tipů a triků, jak si namíchat perfektní letní čaj, který vás bude bavit:

Ledové čajové kostky: Pokud nechcete vzdát svůj oblíbený černý čaj, ale v létě byste raději měli osvěžující ledovou variantu, zkuste čajové kostky. Připravte si svůj oblíbený černý čaj, do kterého přidejte podle chuti bylinky a ovoce (lístky máty, plátky citronu, borůvky, maliny) a nechte čaj zchladnout. Poté nalijte čaj do tvořítka na led a dejte do mrazničky. Za pár hodin budou vaše ledové kostky připravené – stačí je vložit do sklenice a zalít vychlazeným čajem.

Levandulový čaj: Levandule kvete po celé léto a má podobné účinky jako meduňka. Stačí zalít lžičku květů levandule šálkem vroucí vody a nechat 5–10 minut louhovat. Levandulový čaj nejen osvěží, ale také provoní váš byt.

Ovocný čaj: Ovocný čaj je skvělou volbou pro léto. Můžete si vybrat různé kombinace ovoce a bylinek.

Připravte si směs s kousky pomeranče nebo citronu, lesních jahůdek, mátou a květem měsíčku nebo sedmikrásky. Směs zalijte vroucí vodou a nechejte 10-15 minut louhovat. Můžete osladit medem, což není ovšem nutné. Zkuste i variantu tohoto čaje jako letní limonádu. Do zchladlého čaje přilijte trochu perlivé minerálky a kostku ledu, na dozdobení vhoďte kousky melounu nebo čerstvé okurky.

Doufám, že si užijete osvěžující letní čaje!

 

Léčivé účinky máty peprné:

Mátový čaj je nejen chutný, ale také má pozitivní účinky na zdraví. Máta peprná, ze které se čaj vyrábí, obsahuje vitamin C, mangan, železo a další živiny.

Podpora trávení a dýchání: Máta peprná působí na normální činnost trávení a střev, proti nadýmání, na normální činnost dýchací soustavy.

Uklidnění nervů: Máta má mírně uklidňující účinky a může pomoci uvolnit napětí a stres, působí na spánek a relaxaci, působí i na imunitní systém.

Osvěžení dechu: Máta obsahuje mentol, který osvěžuje dech a pomáhá při boji s nepříjemným zápachem z úst. Proto se také přidává do zubních past a vod.

Máta peprná má díky obsaženému mentolu skvělé ochlazující účinky na organismus, proto se hodí zvláště pro horké letní dny.

Takže si můžete být jisti, že mátový čaj je skvělou volbou pro osvěžení a péči o zdraví!